جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

امحای 26 تن کالای قاچاق در قصرشیرین - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

امحای 26 تن کالای قاچاق در قصرشیرین

امحای 26 تن کالای قاچاق درقصرشیرین

مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین از امحای 26 تن کالای قاچاق شامل 21 تن مغز گردو، چهار تن برنج و یک تن مواد نیروزا در این شهرستان مرزی خبر داد. 

سرهنگ رضا الماسی روز چهارشنبه در حاشیه امحای کالاهای قاچاق به خبرنگار ایرنا گفت: امحای این مقدار کالای قاچاق براساس دستور و هماهنگی مقام قضایی با توجه به فسادپذیری و غیرقابل مصرف بودن آن از نظر بهداشتی با حضور نماینده بهداشت و دادستان قصرشیرین صورت گرفت.

وی اظهار کرد: این کالاها از ابتدای امسال تاکنون در چندین مرحله توسط مرزبانان همیشه بیدار و در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با کالای قاچاق کشف ، ضبط و معدوم سازی شد.

وی همچنین از کشف 132 راس دام قاچاق و همچنین 100 دستگاه کولر گازی طی امسال توسط نیروهای هنگ مرزی قصرشیرین خبر داد.

مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین اضافه کرد که کالای قاچاق بر بخش های اجتماعی ، اقتصادی ، سلامت ، اخلال در نظام پولی ، ارز، سلب امنیت اقتصادی ، تضعیف تولید ملی، فرار مالیاتی و بیکاری تاثیر منفی بسزایی دارد.

سرهنگ الماسی با مهم دانستن ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی که موجب پویایی اقتصاد و رشد تولیدات داخل می شود، بر فرهنگ سازی عمومی برای مقابله با کالای قاچاق تاکید کرد.

مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین با بیان اینکه در کلاس های آموزشی همگانی تبعات کالای قاچاق به مردم اطلاع رسانی می شود، بر لزوم مشارکت عمومی برای مقابله با کالای قاچاق و ارز در این شهرستان مرزی تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی عمومی برای فرهنگ سازی مناسب در این زمینه در دستور کار است.

دادستان قصرشیرین نیز در حاشیه امحای کالای قاچاق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از تلاش مرزبانان کشورمان که با کنترل و نظارت شدید مرزها فضا را برای قاچاقچیان نا آرام کرده اند و با تمام توان در راستای برخورد با قاچاقچیان اقدام می کنند، قدردانی کرد.

علی اشرف تیموری افزود: اقدام موثر مرزبانان برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است در راستای مقابله با قاچاق کالا یک نوع جهاد است.

وی در ادامه از برخورد قاطع قضایی با قاچاقچیان کالا و ارز خبرداد و افزود: با اخلاگران اقتصادی برابر قانون به شدت برخورد می شود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با 27 هزار تن جمعیت بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی، دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق و بخش عربی هم مرز است.