رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

سهم 25 درصدی مواد پلاستیکی از صادرات استان کرمانشاه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سهم 25 درصدی مواد پلاستیکی از صادرات استان کرمانشاه

سهم 25 درصدی مواد پلاستیکی از صادرات استان

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت:25 درصد از کل صادرات گمرکات کرمانشاه را مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد  به خود اختصاص داده است .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرماشناه، محسن مصطفایی گفت: در یازده ماهه سال جاري معادل 239 میلیون و 84 هزار و 866 دلار مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد از طريق گمرکات استان به بازارهاي مصرف خارجي صادر شده که اين ميزان از حیث ارزش 25 درصد واز نظر وزن سه درصد از کل صادرات استان را شامل مي شود.
 
مصطفایی گفت: در یازده ماهه سال جاری مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد  سهم نخست میزان صادرات استان کرمانشاه  را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه پس از مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد  محصولات نباتی رتبه دوم  از صادرات استان را به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: میزان صادرات این محصول  190 میلیون و 506 هزارو 587 دلار بود که این کالا نیز از حیث ارزش سهم 20 درصدی از کل صادرات استان را دارد.

مصطفایی  با اشاره به صادرات 131 میلیون و 353 هزار و 318دلاری محصولات صنایع غذایی  از استان در یازده ماهه  سال جاری، تصریح کرد: سهم این محصول  از کل صادرات استان نیز  14 درصد است.

وی با اشاره به سهم 14 درصدی محصولات معدنی در یازده ماهه سال جاری، خاطرنشان کرد: در این راستا شاهد صادرات 130 میلیون و 788 هزار و 259 دلاری محصولات معدنی از استان هستیم.

 مصطفایی با اشاره به صادرات محصولات صنایع شیمیایی  از استان در این مدت، اعلام کرد: در این مدت 55  میلیون و 655هزار و 742دلار صادرات داشته ایم که این کالا نیز شش درصد از سهم کل صادرات استان را به خود اختصاص داده است.