جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

کشتار مردم اهل سنت توسط داعش بیش تر است - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کشتار مردم اهل سنت توسط داعش بیش تر است

کشتار مردم اهل سنت توسط داعش بیش تر است

امام جمعه اهل سنت شهرستان پاوه با بیان اینکه کشتار مردم اهل سنت توسط داعش بیش تر از است، گفت: در این اوضاع مصیبت اهل سنت بیش از اهل تشیع است.

به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا ملا قادر قادری پیش از ظهر امروز پنجشنبه در همایش پرچمداران بصیرت در کرمانشاه با اشاره به وضعیت فعلی جهان اسلام اظهار داشت: امروز در خارج از مرزهای ما شاهد خونریزی، برادر کشی، تخریب مساجد و تکایا، از دست دادن سرمایه‌های انسانی و مالی، مهاجرت نیروهای مخلص، پذیرش ولایت کافران از سوی بسیاری از ممالک اسلامی، اسلام هراسی، امنیت رژیم صهیونیستی و... هستیم که این اتفاقات به برنامه ریزی دشمن بر می‌گردد.

وی کودک کشی، تخریب و جنایت دشمن را اقداماتی برنامه ریزی شده دانست و افزود: ساموئل هانتینگتون جامعه شناس آمریکایی در سال ۱۹۹۹ کتاب برخورد تمدن‌ها را عرضه کرد و در این کتاب به سران غرب به خصوص آمریکا هشدار داد که هوشیار باشند و در این کتاب گفته شده که اگر خطر دشمن سرخ کمونیسم تماش شده اما خطر خط سبز اسلام برای غرب کمتر از کمونیسم نیست.

ماموستا قادری با اشاره بیداری جهان اسلام ادامه داد: شکی نیست که انقلاب اسلامی در این بیداری اسلامی نقش اساسی دارد و اگر غرب در قرن ۲۱ هوشیار نباشد آمریکا و غرب مغلوب اسلام می‌شود.

در این راستا آمریکا و اسرائیل در قالب حمله به فرهنگ خانوادگی و اخلاق و سیاست تلاش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه کتاب برخورد تمدن ها آیین نامه‌ای برای آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است، افزود: ما در هزاره سوم یعنی هزاره هجوم به مرز عقیده، حریم خانواده‌ها، ارزش‌ها، ناموس و شرافت مسلمانان و ایجاد خشونت جنگ و ترور قرار داریم.

قرآن و اسلام عامل بصیرت هستند امام جمعه اهل سنت شهرستان پاوه با اذعان به اینکه غرب تصمیم به تغییر جغرافیای خاورمیانه را دارد، تصریح کرد: غرب تصمیم گرفته هویت جهان اسلام را تغییر دهد و نتیجه این فعل و انفعالات فتنه تکفیری‌هاست.

ماموستا قادری بیان کرد: داعش از آسمان نیامده بلکه در تشکیلات داعش افسران بعثی و سلفی های مریض در راس قرار دارند.

پایین تر از این سران مفتی های درس نخوانده مدارس علوم دینی و حوزه ها هستند که افراد تندرو و مریض هستند. وی با اشاره به تلاش و برنامه‌ریزی دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان ما، افزود: سکوت برخی روحانیون در جهان اسلام، سیاست غیرمقبول حکام عرب و استبداد بسیاری از حکام منطقه دست به دست هم دادند و فتنه تکفیر را در خاورمیانه شعله‌ور کردند.

ماموستا قادری معرفت و شناخت و آگاهی را معنای بصیرت دانست و اظهار کرد: عامل این بصیرت پیامبر بزرگوار اسلام(ص)، قرآن، اسلام و اصحاب هستند که نگذاشتند فتنه‌های یهود و نصارا رشد کنند.

در عصر ما نیز باز هم قرآن کریم، سیره پیامبر اسلام، علمای دین و در راس بنیانگذار جمهوری اسلامی و در زمان ما مقام معظم رهبری جزو عوامل ایجاد بصیرت هستند.

وی تاکید کرد: خون شهدا، توفیقات و شکست دشمنان نیز دیگر عوامل ایجاد بصیرت هستند. اهل سنت بیش از اهل تشیع از داعش آسیب دیده اند وی تصریح کرد: داعش در عصر ما فتنه است و در گذشته هم فتنه ها به صورت دیگر بود.

نتیجه این فتنه اسلام هراسی و مسلمان کشی است. در این اوضاع مصیبت اهل سنت بیش از اهل تشیع است همچنانکه در بسیاری از مناطق کشتار اهل سنت بیش از اهل تشیع است. وی همچنین با اشاره به کشتار کردها توسط داعش گفت: تندروی عمر طولانی نخواهد داشت.

فتنه ها خاموش خواهد شد اما فتنه داعش به این زودی فراموش شدنی نیست.

ماموستا قادری با اشاره به حملات داخلی و خارجی به ایران پس از انقلاب اسلامی گفت: شمال، جنوب، شرق و غرب و حتی در داخل از سوی منافقین، تحرکاتی علیه جمهوری اسلامی انجام شد اما گروه های رزمنده، مخلص، پاسداران، بسیجیان، ارتشیان، نیروهای نظامی و مردم شریف در آن دوران در مقابل فتنه ایستادگی کردند تا آتش را خاموش کنند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان پاوه شناخت دقیق اوضاع جهان و دشمنان را وظیفه علما دانست و گفت: باید بافهم واقعیت‌ها را برای مردم بیان کنیم تا جوانان ما دچار فتنه نشوند.

وی بیان کرد: علمای ما در استان چه اهل تشیع در سنگر نماز جمعه وچه مدرس و پیش نماز در طول سالهای گذشته دریغ نکردند و علمای اهل سنت با وجود مشکلاتی که دارند در هر برهه از زمان سرباز نظام و پاسدار ایران اسلامی بوده اند.

امام جمعه اهل سنت پاوه با اشاره به مخالفت علمای اهل سنت اورامانات با داعش گفت: این مخالفت ها ناشی از وجود بصیرت در میان علمای اهل سنت ماست.