جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

جشنواره - نمایش محتوای خبر

 

 

مهر یزدان
مهر یزدان
51 : 03
51 : 03
اعمال توصیه شده در شب و روز عید غدیر
اعمال توصیه شده در شب و روز عید غدیر
اعمال توصیه شده در شب و روز عید غدیر
موشن گرافی :کمک مومنانه، به عشق علی
موشن گرافی :کمک مومنانه، به عشق علی
موشن گرافی :کمک مومنانه، به عشق علی
موشن گرافی :کمک مومنانه، به عشق علی

جدیدترین اخبار

« بازگشت

جشنواره

جشنواره


مدیرکل امور بین‌الملل سازمان صداوسیما در نشست خبری به تبیین رویکردهای جدید امور بین‌الملل رسانه‌ملی برای حضور برنامه‌سازان شاخص در جشنواره «ABU PRIZES ۲۰۲۰» پرداخت.

 علی فهیم دانش، مشاور رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل صداوسیما درباره این جشنواره گفت: در رویکرد نوین بخش بین‌الملل تلاش داریم حضور فعال، هوشمند و نتیجه‌محور در جشنواره‌های بین‌المللی داشته باشیم. جشنواره بین‌المللی فرصتی است تا مخاطب‌خاص در عرصه جهانی با توانمندی‌های سازمان صداوسیما که به عنوان یکی از بزرگترین سازمان‌های رسانه‌ای دنیا است، آشنا شود.

مشاور رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل رسانه‌ملی گفت: اقداماتی چند سال اخیر در زمان ریاست آقای علی‌عسکری اتفاق افتاده که برنامه‌سازی‌های مطلوب و حضور پررنگ رسانه‌ملی در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، در داخل کشور و تلاش‌هایی که برای جذب مخاطب حداکثری است را نشان می‌دهد؛ یکی از نمود‌های آن حضور در جشنواره بین‌المللی است که مردم خاص در خارج از کشور از توانایی آن آشنا باشند و آشنایی با برنامه‌سازی رسانه‌ملی یکی از تأثیرات آن است که برنامه‌های خود را روی آنتن شبکه‌های خارجی می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره‌های بین‌المللی فرصتی برای نمایشِ درست امکانات و توانایی‌های جمهوری اسلامی در خارج از مرزهاست، افزود: این فرصت بی‌بدیل، باعث می‌شود تا ما بتوانیم فرهنگ ایران، گفتمان عالی جمهوری اسلامی در با زبان هنر نشان دهیم.  امکانات، توانایی‌ها و قابلیت‌های جمهوری اسلامی در خارج از مرزها شناخته شود. امسال برای اولین بار دبیرخانه‌ای در امور بین‌الملل صداوسیما ایجاد کرده‌ایم و تولیدات رادیویی و تلویزیونی را توسط یک گروه آشنا به فضای بین‌الملل مورد بازبینی قرار دادند، موارد قابل عرضه در این فضا را جمع‌آوری و انتخاب کرده‌ایم.

فهیم‌دانش به جزئیات انتخاب این آثار برای حضور در جشنواره «ABU PRIZES 2020» اشاره کرد و افزود: در میان آثار 9 اثر در رادیو و 8 اثر در تلویزیون انتخاب کرده‌ایم. محور جدید این جشنواره احترام ،شناخت، پذیرفتن خود و دیگران است. بخش عمده‌ای از تولیدات تلویزیونی شامل آثار شاخص استان‌ها می‌شود. برنامه‌هایی برای سایر ادیان خواهیم داشت و همچنین در زمینه محیط زیست آثاری را در جشنواره داریم. تلاش ما این است تا در جشنواره‌های بین المللی به سمت تجاری سازی برویم و حتی از تجربه‌های گذشته خود نیز استفاده و هم افزایی به دیگر نهاد‌ها داشتیم.

او درباره قالب آثاری که برای حضور در جشنواره انتخاب شد،‌ گفت: قالب جدید این جشنواره در امسال احترام و شناخت و پذیرفتن خود و دیگران است. آثاری که انتخاب شد چند وصف قابل توجه داشته است. در تلویزیونی آثار کودک سرگرمی و ..‌ در رادیو جایزه بهترین محتوای دیجیتال، مستند نمایشی، و ... را داشتیم. حضور پررنگ برنامه سازها در استان ها یکی از شاخص‌ترین اثرهای این جشنواره است که بخش عمده‌ای از تولیدات تلویزیونی را شامل می‌شود. برنامه‌هایی برای سایر ادیان و همچنین موضع هایی چون محیط زیست را نیز در این جشنواره داریم. همچنین از حضور برنامه‌سازهای خانم هم در این جشنواره بهره بردیم و 5 نفر از 17 نفر را خانمها تشکیل می‌دهند.

گفتنی است، تاریخ برگزاری جشنواره «ABU PRIZES 2020» مشخص نیست و قرار بوده در آذرماه به میزبانی ویتنام برگزار شود. حالا باید دید روند شیوع ویروس کرونا این جشنواره را به شکل و شمایل غیرحضوری برگزار خواهد کرد و یا باید منتظر بمانیم و این جشنواره در تاریخ و زمان دیگری برگزار شود.


پربیننده ترین اخبار