جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شور کشتی در کرمانشاه چیز دیگری است - نمایش محتوای خبر

 

 

جدیدترین اخبار

« بازگشت

شور کشتی در کرمانشاه چیز دیگری است

شور کشتی در کرمانشاه چیز دیگری است


شور کشتی در کرمانشاه چیز دیگری است

رئیس فدراسیون کشتی با اعلام اینکه در بررسی های صورت گرفته علاقه مند به میزبانی کرمانشاه در رقابتهای جام جهانی 2017 بودیم گفت:شور و اشتیاق مردم این استان به کشتی و همچنین همدلی و همراهی مسئولین استانی از نکات بارز این علاقه است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رسول خادم پس از قطعی شدن میزبانی استان کرمانشاه در رقابتهای جام شور کشتی در کرمانشاه چیز دیگری استجهانی کشتی آزاد 2017 گفت: با توجه به اینکه این رقابتها در بیشتر ادوار برگزاری در آمریکا میزبانی می شده است،برگزاری این رقابتها در سال 2017 برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و یک مسئله ملی است.

وی تاکید کرد:استان کرمانشاه ،بهترین گزینه برای میزبانی این رقابتها است چرا که شور و علاقه وافر مردم این استان به کشتی می تواند امتیاز بزرگی برای میزبانی ایران در جهان باشد.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین با تقدیر از نگاه مثبت و همکاری خوب استاندار کرمانشاه و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان در امر پذیرش میزبانی این رقابتها طبق استانداردهای مورد نظر اتحادیه جهانی کشتی گفت:کرمانشاه همیشه در میزبانی های بزرگ سربلند بوده است و این از اهمیت زیادی برخوردار است. خادم تصریح کرد:8 تیم برتر کشتی آزاد دنیا در این رقابتها شرکت می کنند که اکثر تیم ها با بهترین نفرات خود خواهند آمد.

شایان ذکر است تا پیش از این ایران در سال های 1996-2006-2009 و 2013 میزبان این جام معتبر کشتی جهان بوده است. آمریکا با 29 میزبانی بیشترین سهم را در میزبانی رقباتهای جام جهانی کشتی آزاد را به نام خود ثبت کرده است .ضمن اینکه از سال 2014 تا 2016 این رقابتها در سه دوره متوالی به میزبانی لس انجلس آمریکا برگزار شده است.