رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

لایروبی رودخانه‌های استان کرمانشاه لایروبی - نمایش محتوای خبر

 

 

لایروبی رودخانه‌های استان کرمانشاه لایروبی

رودخانه‌های استان لایروبی می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از لایروبی رودخانه‌های استان کرمانشاه برای پیشگیری از وقوع سیل در فصل بارش خبر داد.

کیاست امیریان در گفتگو با خبرنگار مهر، از لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانال‌ها در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این اقدام به منظور پیشگیری از وقوع سیلاب در فصل بارش در حال انجام است.

وی افزود: در این طرح مسیرها و گره‌هایی در رودخانه‌ها، کانال‌ها و مسیل‌ها که ممکن است باعث بروز سیلاب و پس زدگی آب شوند پاکسازی می شود. مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمانشاه گفت: این وظیفه و مسئولیت در کمیته پدافند غیر عامل و کمیته بحران استان به آب منطقه ای استان سپرده شده است و آب منطقه ای در مرحله قبل و پیشگیری از بحران فعالیت خواهد داشت.

وی در خصوص اینکه در این طرح چه سطحی از رودخانه‌ها، کانال‌ها و مسیل‌ها پاکسازی می شود؟ گفت: مطمئنا کل رودخانه پاکسازی نخواهد شد، اما گره‌هایی که ممکن است موجب انسداد مسیر آب و وقوع سیلاب شود پاکسازی می شوند. امیریان از رودخانه های «چم بشیر»، «تنگ کنشت»، کانال های آبیاری و زهکشی بیلوار و میان دربند به عنوان برخی از نقاطی که در این طرح لایروبی می شوند یاد کرد.

وی افزود: تاکنون بخش های از رودخانه‌های «چم بشیر»، «تنگ کنشت» و سرشاخه‌های رودخانه «رازآور» در استان لایروبی شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه فصل بارش آغاز شده است و سال گذشته نیز با سیلاب هایی در این فصل مواجه بودیم، امسال برای پیشگیری از این موضوع بحث لایروبی به صورت جدی و از نیمه اول مهر ماه آغاز شده و تاکنون نیز بخشی از کار صورت گرفته است.

وی افزود: این طرح در طول فصل بارش نیز ادامه دارد و چنانچه بخش های دیگری نیز نیاز به این موضوع داشته باشد، آنها را در دستور کار قرار می دهیم. امیریان هم چنین از لایروبی رودخانه آبشوران در سطح شهر کرمانشاه به این منظور خبر داد و گفت: طی این اقدام زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی که موجب گره‌هایی در مسیر عبور آب شده است را برطرف می کنیم.

وی تصریح کرد: جز پروژه آبشوران، نقاط دیگر شهری نیز در شهر کرمانشاه وجود دارد که مسئولیت لایروبی آنها به شهرداری کرمانشاه سپرده شده است.