رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸

مصمم در هوشمند سازی مدارس استان - نمایش محتوای خبر

 

 

مصمم در هوشمند سازی مدارس استان

هوشمند سازی مدارس استان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: در هوشمندسازی مدارس استان مصمم هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، دکتر هدایت حانمی درنشست هم اندیشی هوشمندسازی مدارس استان کرمانشاه به تبیین برنامه ها و دغدغه‌های دولت در راستای هوشمند سازی مدارس استان پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های استان که برای اجرا و تحقق آن مصمم هستیم طرح هوشمندسازی مدارس است که در سفر وزیر ارتباطات به استان کرمانشاه نیز مطرح و قول‌های مساعدی در این زمینه داده شده است.

 حاتمی افزود: دیدگاه‌های زیادی در خصوص تاثیر مدارس هوشمند وجود دارد ونتایج پژوهشهای مختلف نشان داده که با استفاده از محتوای چندرسانه‌ای، طیف وسیع‌تری از حواس دانش‌آموزان در فرآیند یاددهی- یادگیری درگیر شده و فرآیند یادگیری عمیق تر می‌شود. به عبارتی علاوه بر افزایش کارایی کلاس استفاده از نرم افزارهای گوناگون به دلیل به کارگیری حواس شنیداری و دیداری به یادگیری دانش آموزان کمک می کند.

وی آموزش معلمین را در این پروسه بسیار با اهمیت ذکر و تصریح کرد: معلمین در مدارس هوشمند باید مهارت‌های مورد نیاز را فراگیرند. علاوه براین استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی تنها بخشی از مهارت‌های مدارس هوشمند است و معلمین باید بتوانند طرح خود را برای استفاده از محتوای الکترونیکی در برنامه درسی ارائه کرده و محتوا را تالیف كنند.

وی تولید محتوا را یکی از الزامات اساسی این طرح ذکر کرد و گفت: در زمینه تولید محتوا باید کارهای بیشتری صورت بگیرد، چون مهمترین بخش انتقال آموزش در محتواهایی است که تولید می شود، بنابراین تقویت این بخش باید یکی از ضروریات این طرح باشد.

 حاتمی افزود: مسئولین استان کرمانشاه مصمم اند تا پایان سال94بیش از 80 درصد مدارس این استان را هوشمندسازی کنند و در این راستا به مدارس روستایی توجه ویژه‌ای خواهد شد. البته تحقق این مسئله نیازمند همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط و نیز مشارکت مردمی بخصوص والدین دانش آموزان است.

وي گفت: امیدوارم با تحقق این طرح، دانش آموزان ما از مزایای آن برخوردار شوند و در آینده مدیرانی مبتنی بر تفکرات به روز شده، سکان توسعه استان را بر عهده بگیرند.