یکه تازی کرونا در استان

* ۷ استان در وضعیت «هشدار» کرونا/ خوزستان همچنان «قرمز» است

  - بررسی ها و گزارش های روزانه وزارت بهداشت از وضعیت کرونا در کشور، نشان داده است که ۷ استان در شرایط «هشدار» قرار دارند.
-  استان های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، #کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان، هفت استانی هستند که در وضعیت هشدار قرار گرفته اند.

با توجه به اینکه بیماری کووید در استان روند صعودی یافته است ، استاندار کرمانشاه ازاعمال ۳۳ محدودیت کرونایی از امروز (یکشنبه، یازدهم خرداد) در استان پس از هماهنگی با ستاد ملی کرونا خبر داد.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی در اطلاعیه‌ای به دلیل خطر شیوع بیش‌ازپیش کرونا اعلام وضعیت قرمز در استان کرمانشاه شد.

پیام بسیار مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خطاب به مردم استان در مورد خطر شیوع همه گیر کرونا در کرمانشاه به شرح زیر است:

به نام خدا

مردم شریف استان کرمانشاه

همان‌گونه که مستحضرید ویروس کرونا در حال حاضر بیش از ۱۲۰ کشور جهان را درگیر کرده و بیش از ۱۲۰ هزار نفر مبتلا و حدود ۵ هزار قربانی ماحصل هجوم این ویروس به کشورهای مختلف جهان است

کشور ما و به‌تبع آن استان کرمانشاه نیز در معرض آسیب گسترده این ‌ویروس قرارگرفته و متأسفانه به‌زودی با آمار بالای مبتلایان، شاهد یک رخداد تلخ و همه‌گیر در کشور و استان خواهیم بود

لذا به‌صراحت با اعلام ‌وضعیت قرمز و هشدار جدی یک بحران فراگیر که شمار بسیاری از خانواده‌های استان را به گرداب رنج‌ و ‌عذاب خواهد کشید، از همه مردم، از هر قشر، صنف، ‌مذهب، منطقه و ... در استان قویاً می‌خواهم برای نجات جان خود و خانواده‌تان، در خانه به‌صورت قرنطینه و ‌بدون ارتباط با دیگران بمانید و به‌هیچ‌وجه با حضور در جمع، بازار، خیابان و یا هرجای دیگری، خود را در معرض حمله دردآور ویروس به جان و‌

روانتان قرار ندهید.

ضمن اینکه از همکاری گسترده مردم فهیم استان در مبارزه با کرونا سپاسگزاری می‌نمایم، به همگان اعلام می‌کنم این هشدار را به‌منزله یک‌فوریت گسترده بهداشتی بدانید و‌ با انجام رفتارهای پرخطر و یا بی‌توجهی به دستورات بهداشتی، در درد، رنج و ‌مرگ عزیزانتان سهیم نشوید، چراکه در حال حاضر با بی‌توجهی و سهل‌انگاری عده‌ای، جان دیگر شهروندان و به‌ویژه کادر بهداشتی، درمانی کشور که با ایثار و ازخودگذشتگی کم‌نظیر در حال تلاش شبانه‌روزی هستند، به مخاطره جدی افتاده و یا موجب مرگ آنان شده است.

در پایان تکرار می‌کنم که در خانه بمانید و با هر آنچه دارید و برای شما مقدور است، زندگی خود را در خانه بگذرانید. مغازه‌ها و ‌محل‌های خود را تعطیل و ترک کنید، زیرا شهر پر از بمب باران ویروس وحشی کووید ۱۹ است و این زندگی شما را به‌شدت تهدید می‌کند.

شما را به خدا در خانه بمانید!


جدیدترین اخبار

پربیننده ترین اخبار