سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

"نارنگی" و انار" 20 تا 30 درصد ارزانتر از سال گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

"نارنگی" و انار" 20 تا 30 درصد ارزانتر از سال گذشته

"نارنگی" و انار" 20 تا 30 درصد ارزانتراز سال گذشته

رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه با بیان اینکه از میوه‌های پاییزی "نارنگی" و "انار" به بازار آمده است، گفت: میوه‌های پاییزی امسال 20 تا 30 درصد ارزانتر از سال گذشته است.

عیسی حاج‌علیانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: نارنگی و انار از میوه‌های پاییزی به بازار آمده و با قیمتی حدود 20 تا 30 درصد ارزانتر از سال گذشته به فروش می‌رسد.

وی دلیل این ارزانی را وفور میوه در بازار دانست و اظهار کرد: ممکن است هرچقدر جلوتر برویم، این میوه‌ها ارزانتر هم بشود. رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه قیمت کنونی هر کیلو نارنگی در میدان بار را 2000 تا 3000 تومان اعلام کرد و یادآور شد: نارنگی که اکنون در بازار داریم از شمال می‌آید.

حاج‌علیانی با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو انار هم 1500 تا 2500 تومان است، بیان کرد: انار نیز از پاوه، ساوه و ... می‌آید. وی خاطرنشان کرد: سیب درختی سرخ هم به بازار آمده که با قیمت 1500 تا 2500 تومان فروخته می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه بافروشان کرمانشاه، پرتقال و کیوی که از دیگر میوه‌های پاییزی هستند نیز از حدود یک ماه دیگر وارد بازار می‌شوند.

حاج‌علیانی در خصوص میوه‌های تابستانه نیز گفت: هلو تا یک ماه دیگر در بازار خواهد بود، اما شلیل چون در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود ممکن است تا دو ماه دیگر هم در بازار باشد.