رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

ایران کمترین زندانی جرائم امنیتی را در دنیا دارد - نمایش محتوای صدا

 

 

ایران کمترین زندانی جرائم امنیتی را در دنیا دارد

ایران کمترین زندانی جرائم امنیتی را دارد

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: ایران کمترین زندانی جرائم امنیتی را در در بین کشورهای جهان دارد.

به گزارش  خبرنگار مهر، اصغر جهانگیر پیش از ظهر امروز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: با وجود اینکه عمده جرائم زندانیان کشور مربوط به حوزه مواد مخدر است اما با فعالیت‌های اصلاح و تربیت و ترویج باورها و فعالیت‌های قرآنی در میان زندانیان اقدامات مثبتی در این راستا انجام شده است.

وی در ادامه با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری خواستار حرکت به سمت مجازات‌های جایگزین حبس شد و افزود: در این زمینه به صورت پایلوت در ۲ استان مجازات حبس در منزل اجرا شده و نیز باید برنامه‌ای تدوین شود که معتادان در بیرون از زندان تحت درمان قرار گیرند چراکه هزینه‌های زیادی را بر کشور تحمیل می‌ کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور خواستار اتخاذ تدابیر هوشمندانه و اثرگذار در راستای جلوگیری از افزایش جمعیت زندانیان شد و افزود: بر اساس آمار ما سالانه حدود ۱۰ درصد به جمعیت زندان‌های کشور افزوده می‌شود.

جهانگیر با ابزار خرسندی از عملکرد مدیر کل زندان‌های کرمانشاه و نیز ریاست دادگستری استان در اتخاذ تدابیر هدفمند برای اصلاح و تربیت زندانیان، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران کمترین زندانی امنیتی را نسبت به دیگر کشورهای جهان دارد.

وی در پایان افزود: نهادینه کردن فعالیت‌های قرآنی در زندان اقدام مثبتی در راستای اصلاح زندانی و آزادی بی‌بازگشت زندانیان است.