جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

«دنده‌کباب» بهترین غذا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

«دنده‌کباب» بهترین غذا شد

«دنده‌کباب» بهترین غذاشد

جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری منطقه غرب کشور با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، آیین اختتامیه جشنواره " سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری " منطقه 3 با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار کرمانشاه، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور و مدیران میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استانهای کرمانشاه، کردستان و ایلام، با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در این مراسم با تقدیر از حضور تاثیرگذار استان های همدان، ایلام و کردستان در این جشنواره اظهارکرد: شرایط برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری و استقبال کم نظیر مردم کرمانشاه از این جشنواره نشان داد که در این حوزه ظرفیت میزبانی و برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی را در کرمانشاه داریم.

وی همکاری و همراهی سایر استان ها را بسیار مناسب توصیف کرد و گفت: خدا را شاکریم که با زحمات شبانه روزی دست اندرکاران جشنواره توانستیم به نحو شایسته ای که با استقبال مردم همرا بود، میزبان این جشنواره منطقه ای باشیم.

بالایی ابراز امیدواری کرد: برگزاری جشنواره هایی در این سطح می تواند به رونق گردشگری استان و غرب کشور کمک کند. در این جشنواره برگزیدگان هر استان برای معرفی به جشنواره کشوری " سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری " معرفی شدند.

در پخش آشپزهای نمونه بتول نقدی از ایلام، صفورا صفدری منش از همدان، مهران یار الهی از کردستان و محمد حسین صابری نژاد از کرمانشاه برگزیدگان جشنواره بودند که موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره شدند.

هتل رستوران الماس همدان، شیرینی و شورینی باران کردستان، اقامتگاه بومگردی ساتیاری کرمانشاه و سفره خانه سنتی پدیده ایلام برگزیدگان بخش رستوران های برتر شده و موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس جشنواره شدند.

رستوران های دهکده کردستان، باغچه مینو و کامبادن کرمانشاه، هتل بین المللی باباطاهر همدان و رستوران سعید ایلام نیز موفق به دریافت لوح تقدیر از سوی هیات داوران شدند.

غذاهای برتر هر استان نیز به این ترتیب معرفی شدند: "دنده کباب" کرمانشاه ، "یکاوه" کردستان ،"خورش خورفه" ایلام و "کباب سرداشی" همدان .