رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

«پل چهر» قاتل شناگران در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

«پل چهر» قاتل شناگران در کرمانشاه

«پل چهر» قاتل شناگران در کرمانشاه

رییس هیات نجات غریق استان کرمانشاه گفت: بیشترین آمار غرق‌شدگان استان کرمانشاه مربوط به «پل چهر» و رودخانه دینورآب بیستون است.

بیژن صیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: با توجه به اینکه در آستانه فصل گرم سال هستیم و در این ایام مردم تمایل زیادی برای شنا در آبهای آزاد دارند، توصیه می‌کنیم تمامی نکات ایمنی شنا در آبهای آزاد را رعایت کنند.

وی ادامه داد: اولین نکته ای که در این بین باید به آن توجه ویژه داشت این است که هرگز نباید به تنهایی اقدام به شنا در آبهای آزاد کرد، چون ممکن است در صورت بروز هرگونه مشکلی کسی نباشد که به آنها کمک کند.

رییس هیات نجات غریق استان کرمانشاه گفت: نکته دیگر اینکه افراد چنانچه شنا بلد نیستند به هیچ وجه نباید وارد آب شوند. ضمن اینکه توصیه می شود خانواده‌ها حتما شنا را به فرزندانشان آموزش دهند.

صیدی با ابراز گلایه از متولیان سدهای موجود در استان، اظهارکرد: یکی از خطرآفرین ترین مکان‌ها برای شنا، پشت سدهاست که متاسفانه متولیان سدها از هیچ نیروی نجات غریقی در کنار سدها استفاده نمی کنند.

وی افزود: هیات نجات غریق استان کرمانشاه با دارا بودن 450 نجات غریق مرد و 180 نجات غریق زن این آمادگی را دارد که با متولیان سدهای استان برای استقرار در کنار سدها همکاری کند که البته این مهم نیازمند اختصاص بودجه ای اندک است که متاسفانه تاکنون متولیان این سدها در استان از اختصاص آن سر باز زده‌اند.

رییس هیات نجات غریق استان کرمانشاه گفت: متولیان سدها حتی از نصب تابلوهای خطر شنا هم خودداری کرده اند و هیچ تابلوی هشدار دهنده ای در کنار این سدها برای آگاهی مردم وجود ندارد.

صیدی تصریح کرد: سد شیان در اسلام آبادغرب، سد گاوشان، سد آزادی در گهواره، سد مخزنی گیلانغرب، سد سلیمانشاه سنقر از جمله سدهای استان هستند که هرساله شاهد غرق شدن عده‌ای از همشهریان در پشت آبهای آنها هستیم.

وی تاکید کرد: آب پشت سدها بسیار نامنظم است، به گونه ای که تا محدوده چند متری دارای عمق کم و به صورت یکباره دارای عمق زیادی می شود که این برای شناگران بسیار خطرناک است.

رییس هیات نجات غریق استان کرمانشاه گفت: در استخرهای سطح استان که نجات غریق حضور دارد تاکنون هیچ مورد غرق شدگی نداشته ایم، بنابراین اگر متولیان سدهای استان شرایطی را فراهم کنند که بتوانیم شاهد حضور نیروی نجات غربق در پشت  سدها باشیم یقینا آمار غرق شدگان استان تاحد چشمگیری کاهش می یابد.