جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آبرسانی سیار به 293 روستای استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی سیار به 293 روستای استان کرمانشاه

آبرسانی سیار به 293 روستای استان

مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای تابستان جاری به 293 روستای استان با استفاده از تانکرهای سیار آبرسانی می شود.

ایرج شهبازی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سیر صعودی آبرسانی سیار به روستاهای استان در مقایسه با فصل بهار گفت: در بهاری که گذشت نزدیک به 205 روستا به صورت سیار آبرسانی شدند که شاهد افزایش این میزان در فصل تابستان هستیم.

وی با تاکید براینکه به ازای هر خانوار 150 لیتر آب آشامیدنی سالم در روز توزیع می شود افزود: 13 حلقه چاه نیز برای تامین آب 49 روستای استان کرمانشاه اجاره شده است.
شهبازی از وجود 30 تانکر سیار برای آبرسانی روستاهای استان خبر داد و در خصوص نیروی انسانی به کار گرفته برای این کار گفت: استفاده از تانکر سیار برای آبرسانی توسط پیمانکار انجام می شود و به ازای هر تانکر معمولا دو نفر مشغول به خدمت می شوند.
به گفته وی، تانکرهای آبرسانی با استفاده از آب آشامیدنی سالم پر شده و توسط پیمانکاران به روستاها به ویژه مناطق دورافتاده شهرستان کرمانشاه اعزام می شوند.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه به کاهش سطح آبدهی برخی از چشمه های روستاهای استان اشاره کرد و افزود: به دلیل برداشت بی رویه چاه های کشاورزی و چاه های مجاور شاهد خشکسالی و کاهش آبدهی برخی از چشمه های روستایی هستیم به گونه ای که برخی از این چشمه ها کاملا خشک شده است.
نزدیک به یک هزار و 770 روستا و بالای 20 خانوار در استان کرمانشاه تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.
حدود 30 درصد از دو میلیون نفر جمعیت استان کرمانشاه در روستاها زندگی می کنند.