رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

ابلاغ نامه استیضاح شهردار کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ابلاغ نامه استیضاح شهردار کرمانشاه

نامه استیضاح شهردارکرمانشاه ابلاغ شد

عضو شورای شهر کرمانشاه از ابلاغ نامه استیضاح شهردار کرمانشاه به او خبر داد.

سید احسان احسانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: چندی پیش یکی از اعضای شورای شهر سوالی در خصوص روند کاری در شهرداری کرمانشاه از شهردار داشت که شهردار در جلسه شورا حاضر شد و از آنجا که نتوانست جواب قانع کننده‌ای به این سوال بدهد، طبق قانون این سوالات در قالب طرح استیضاح و با امضای 10 عضو شورای شهر برای او ارسال شد.

احسانی افزود: این نامه به دبیرخانه شورای شهر داده شد و رییس شورای شهر نیز برابر قانون آن را به شهرداری ابلاغ کرده است.

این عضو شورای شهر کرمانشاه در خصوص متن نامه استیضاح گفت: سوالات در این نامه پیرامون روند کاری شهرداری در فعالیت‌های عمرانی، مالی و اداری شهر و شهرداری است.

احسانی اظهار کرد: سوالی که در این نامه مطرح شده این است که چرا فعالیت‌های عمرانی شهرداری به کندی پیش می‌رود، در حالیکه چندین میلیارد تومان پول در حساب شهرداری دپو شده است.

وی تصریح کرد: برخی پروژه‌های عمرانی شهر تعطیل شده و تقاطع‌هایی مثل تقاطع مادر شروع نشده و اصلاح تقاطع امام حسین(ع) هم انجام نشده و همه اینها در حالی است که چندین میلیارد تومان در حسابی که شهردای ذیحساب آن است، دپو شده است.

احسانی خاطر نشان کرد: بر اساس قانون شهردار کرمانشاه باید ظرف 10 روز برای پاسخ به سوالات حاضر شود و چنانچه اعضای شورا از جواب‌های او قانع نشوند، رای گیری برای ماندن و رفتن او انجام خواهد.

این عضو شورای شهر کرمانشاه تصریح کرد: 10 نفر عضو شورا پای این نامه را امضا کرده‌اند، درحالیکه بر اساس ماده 73 قانون شوراها امضای یک سوم اعضا نیز برای استیضاح شهردار کافی است و این نشان می‌دهد دو سوم اعضای شورای شهر از عملکرد شهردار ناراضی هستند.

وی تصریح کرد: از پنج عضو دیگر هم که این نامه را امضا نکرده‌اند، در صحبت‌هایی که با آنها صورت گرفته، سه نفرآنها به دلیل معذورات و اینکه برای گرفتن امضا به آنها رجوع نشده، نامه استیضاح را امضاء نکرده‌اند.

احسانی افزود: با این حساب تنها دو نفر از اعضای شواری شهر عملکرد شهردار کرمانشاه را قبول دارند و قطعا شهردار باید متوجه باشد ادامه کار در این فضا که حداقل دو سوم اعضای شورای شهر از عملکرد ایشان ناراضی هستند، مناسب نیست.

وی افزود: معتقدم اگر شهردار دلسوز شهر هستند، بهتر است قبل از استیضاح، استعفاء بدهند تا فضای شهر ملتهب نشود و این امر قطعا به صلاح شهردار هم هست.