رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

ابلاغ 46 طرح و پروژه سفر رییس جمهور با 999 میلیارد تومان اعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

ابلاغ 46 طرح و پروژه سفر رییس جمهور با 999 میلیارد تومان اعتبار

ابلاغ 46 طرح و پروژه سفر رییس جمهوربا 999 میلیارد تومان اعتبار

استاندار کرمانشاه از ابلاغ 46 طرح و پروژه مربوط به سفر دکتر روحانی به استان با 999 میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه شورای اداری استان که با حضور قائم مقام وزیر کشور در سالن جلسات شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: بعد از سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان یکسری مصوبات داشتیم که با پیگیریهای انجام شده مجموع آنها شامل 46 طرح و پروزه با اعتباری بالغ بر 999 میلیارد تومان در قالب یک جدول طراحی شده به امضاء دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه رسید و برای اجرای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این جدول 640 میلیارد تومان از مجموع این اعتبارات در سال 95 و 359 میلیارد تومان دیگر آن هم در سال 96 تامین اعتبار خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید دریافت این اعتبارات را پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: هفت طرح و پروژه از این 46 مورد متعلق به فصل عمران شهری و روستایی است که برای آن 32 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است. همچنین پنج طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر 248 میلیارد تومان مربوط به فصل کشاورزی است.

رازانی تصریح کرد: فصل مربوط به منابع آب استان نیز هشت پروژه با 216 میلیارد تومان اعتبار دارد و به فصل علمی، فرهنگی و گردشگری نیز 9 پروژه با 60 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاه گفت: در فصل مربوط به بهداشت و درمان استان نیز 10 پروژه با 100 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و در فصل مربوط به حمل و نقل نیز چهار پروژه با 330 میلیارد تومان اعتبار دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در فصل ورزش و جوانان نیز یک پروژه با هفت میلیارد تومان اعتبار و در فصل صنعت و معدن نیز دو پروژه با پنج میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: استان کرمانشاه بالغ بر دو هزار پروژه ناتمام دارد که برای اجرای آنها به هزاران میلیارد تومان اعتبار نیاز است و لذا تکمیل و اجرای این پروژه‌ها بدون حمایت و همراهی بخش خصوصی امکان پذیر نیست و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه بخش خصوصی را به کمک دعوت کنیم. رازانی همچنین به برخی از انتصابات در سطح شهرستانها اشاره کرد و گفت: در بحث تغییر و تحولات مدیریتی در سطح شهرستانها باید به چند نکته توجه شود.

اول اینکه تعداد این تغییر و تحولات از حد معمول و مسیر تعادل خارج نشود، دوم آنکه نیروهای غیرهمسو با دولت نباید به کار گرفته شوند و سوم آنکه هر گونه تغییری در سطح شهرستان باید با هماهنگی فرماندار صورت گیرد.

وی تاکید کرد: نیروهایی که عناد و مخالفت خاصی با سیاست های دولت دارند طبیعتا اگر به کار گرفته شوند نمی توانند مجریان خوبی برای اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید باشند، لذا به کارگیری آنها منطقی نیست.

استاندار کرمانشاه گفت: طبق قانون و طبق رویه موجود در سراسر کشور، انتصابات باید با هماهنگی نماینده دولت انجام گیرد و چنانچه موردی غیر از این روال مشاهده شود، ممکن است شخصا ورود پیدا کنم که صورت خوبی ندارد.