سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آب شرب کرمانشاه نیازی به نصب تصفیه خانگی ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

آب شرب کرمانشاه نیازی به نصب تصفیه خانگی ندارد

آب شرب کرمانشاه نیازی به نصب تصفیه خانگی ندارد

مدیرکل کیفی و بهداشتی آب و فاضلاب کرمانشاه گفت: با تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و بکارگیری فناوری های روز و انجام آزمایش ها براساس استانداردهای ملی و بین المللی، آب آشامیدنی کرمانشاه و شهرهای تابعه نیازی به نصب تصفیه خانگی ندارد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی و آموزش همگانی آب و فاضلاب کرمانشاه، روز چهارشنبه به نقل اسدالله صادقی اعلام کرد: آب شرب کرمانشاه از مطلوبیت بالایی برخوردار است لذا ضرورتی به استفاده از این دستگاه ها نمی باشد و چنانچه کسانی از این دستگاه ها استفاده می کنند بایستی مراقب باشند که موجب آلودگی آب آنها نشود.

وی با بیان اینکه آب و فاضلاب شهری 27 شهر کوچک و بزرگ استان را تحت پوشش دارد، اظهار داشت: نصب سختی گیر، مطلوبیت آب شرب را کاهش می دهد لذا نصب دستگاه های سختی گیر و تصفیه گر آب آشامیدنی در هیچ کدام از شهرهای تابعه توصیه نمی شود.

صادقی تصریح کرد: برخی از سیستم های تصفیه گر آب خانگی از روش اسموز(RO) معکوس استفاده می نمایند این روش اغلب یون های مفید برای بدن انسان را حذف می کند و در شروع راه اندازی ابتدا برای دستگاه گوارش و جهازهاضمه انسان، مفید به نظر نمی رسد.

وی با اشاره به این مطلب که شرکت آب و فاضلاب مسئولیتی در خصوص کیفیت آب آشامیدنی در دسترس، پس از عبور از دستگاه تصفیه گر آب را نمی پذیرد، افزود: متاسفانه پس از استفاده از تصفیه گرهای آب انسان به بو و طعم خاص این تصفیه گرها عادت کرده و کیفیت آب نامطلوب آنها را با علایم ظاهری و مشاهده ای و حسی نمی تواند دریافت کند. در کرمانشاه بیش از 350 هزار مشترکین آب و فاضلاب وجود دارد.