جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

آتش سوزی در جنگل های گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

آتش سوزی در جنگل های گیلانغرب

آتش سوزی درجنگل های گیلانغرب

دویست و بیست هکتار از مراتع و جنگلهاي گيلانغرب در آتش سوخت .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدير کل مديريت بحران استانداري کرمانشاه گفت : اين آتش سوزي از ساعت 12 ظهر روز گذشته در سطح وسيعي جنگل ها و مراتع منطقه کن کبود دهستان چله در بخش مرکزي و ارتفاعات گردشگري ناودار گيلانغرب شعله ور شد.

رضا محموديان افزود : بلافاصله پس از وقوع آتش سوزي، دستگاه هاي عضو ستاد مديريت بحران شهرستان به همراه تمام امکانات و تجهيزات مورد نياز در کنار نيروهاي مردمي به محل حادثه اعزام شدند و مشغول اطفاي حريق هستند اما پس از گذشت 22 ساعت آتش همچنان در اين جنگلها زبانه مي کشد .

او علت روند کند مهار آتش را صعب العبور بودن منطقه و جريان شديد باد در شب گذشته اعلام کرد .

رضا محموديان ادامه داد : در آتش سوزي پنجشنبه گذشته هم 80 هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه کن کبود دهستان چله در بخش مرکزي گيلانغرب در آتش سوخت.

مدير کل مديريت بحران استانداري کرمانشاه با اشاره به اينکه به نظر مي رسد عامل انساني و رعايت نکردن نکات ايمني علت اصلي جرقه آتش در منطقه باشد ارزش ريالي خسارت وارده ناشي از وقوع آتش سوزي در جنگل ها و مراتع مشجر گيلانغرب را چهار ميليارد ريال اعلام کرد.

اين هفدهمين مورد آتش سوزي از ابتداي امسال تاکنون در جنگل ها و مراتع مشجر گيلانغرب است که ضربات جبران ناپذيري به منابع طبيعي منطقه وارد کرده است .