رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

اجرای طرح بازیافت زباله های شهری تا پایان امسال در گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح بازیافت زباله های شهری تا پایان امسال در گیلانغرب

طرح بازیافت زباله های شهری تا پایان امسال در گیلانغرب اجرا میشود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه، از اجرای طرح بازیافت زباله در شهر گیلانغرب تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، لادن هاشمی روز یکشنبه در آیین معارفه شهردار جدید گیلانغرب افزود: براساس شیوه نامه ابلاغی اجرای طرح بازیافت زباله، در هر نقطه جغرافیایی باید سه شهرداری هم جوار در این بخش تجمیع شوند.

وی اظهار کرد: به منظور اجرای این طرح در گیلانغرب، شهر سومار نیز مورد موافقت قرار گرفته؛ تا پایان امسال گیلانغرب به عنوان نخستین شهر دارای سامانه بازیافت زباله با پوشش کامل معرفی شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه بیان کرد: تجهیزات لازم، سامانه ها و ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی این طرح در گیلانغرب با پنج میلیارد ریال هزینه در محل ایجاد طرح نصب شده و تلاش می شود با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی تا پایان سال جاری محل دفع زباله در این شهر تعطیل و گیلانغرب به عنوان نخستین شهر پاک و سبز کشور مطرح و معرفی شود.

هاشمی از انتخاب شهرداری گیلانغرب بعنوان شهرداری برتر در زمینه طرح تسهیلات نوروزی 95 هم خبر داد. فرماندار گیلانغرب هم با بیان اینکه از ابتدای امسال پنج میلیارد ریال برای ساماندهی عمران شهری و روکش آسفالت معابر این شهر هزینه شده گفت: در 2 ماه گذشته بیش از 50 هزار متر مکعب از خیابان ها و معابر شهر گیلانغرب روکش آسفالت شد و در مرحله دوم نیز به زودی 30 هزار متر مکعب دیگر از خیابان ها نیز روکش آسفالت می شود.

در پایان این نشست علیرضا سلیمی به عنوان شهردار جدید گیلانغرب معرفی و منصوب شد. سلیمی که مسوول اداری و مالی شهرداری گیلانغرب بود از زمان برکناری 'رامین پیشوایی' شهردار سابق گیلانغرب توسط اعضای شورای اسلامی شهر به دلیل انجام ندادن درست وظایف محوله از 20 اسفند سال گذشته تاکنون سرپرست مدیریت شهری را عهده دار بود که از امروز شهردار این شهر شد.

گیلانغرب بیش از 72 هزار تن جمعیت دارد.