جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرح تحول سلامت یکی از اقدام های بزرگ دولت است - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح تحول سلامت یکی از اقدام های بزرگ دولت است

اجرای طرح تحول سلامت یکی از اقدام های بزرگ دولت است

امام جمعه روانسر گفت: طرح تحول نظام سلامت اقدام بزرگی در عرصه بهداشت و درمان بوده و شاهد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در این امر می‌باشیم و نیت پاک خیران می‌تواند تکمیل کننده این حرکت بزرگ باشد.

به گزارش ایرنا، ماموستا ملا عبدالله غفوری روز دوشنبه در اولین جلسه مجمع خیران سلامت روانسر که شبکه بهداشت و درمان این شهر برگزار شد، افزود: ساخت بیمارستان مهمترین دغدغه مردم این شهرستان است اما متاسفانه هنوز اقدامی جدی برای عملیات اجرایی آن نشده است.

وی اظهار کرد: راه اندازی بخش دیالیز شهرستان نیز که یکی از خواسته های بیماران بود گامی اساسی در حوزه بهداشت و درمان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه خیران یار و یاور مسوولان در عرصه های مختلف بوده اند، اظهار کرد: با مشارکت و همکاری مردم و مسوولان بسیاری از مشکلات کشور برطرف شده است.

ماموستا غفوری، خدمت به مردم بخصوص در حوزه بهداشت و سلامت را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم روانسر همیشه در کارهای خیر پیشگام بوده اند و در صحنه های خیرخواهانه شرکت داشته‌اند و انتظار می رود در این امر مهم نیز مشارکت جدی داشته باشند.

مدیرعامل مجمع خیران سلامت استان کرمانشاه نیز گفت: مجمع خیران سلامت به دنبال تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت مردم در امر سلامت جامعه و واگذاری امور سلامت مردم به مردم تاسیس شده است.

امیر قنبری افزود: مجمع خیران سلامت سازمان مردم نهاد غیردولتی، غیرانتفاعی وغیرسیاسی است و برای هزینه های مجمع، به هیچ عنوان از کمک های خیران استفاده نمی شود. وی اضافه کرد: با کمک یکی از خیران یک دستگاه دیالیز دیگر را برای شهرستان روانسر خریداری کرده ایم تا در مواقع لزوم از آن استفاده شود.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کرمانشاه اضافه کرد: با اهدای زمینی از سوی دانشگاه علوم پزشکی در محوطه بیمارستان محمد کرمانشاهی و همت یکی از خیران، هم اکنون یک ساختمان چهار طبقه برای اسکان همراهان بیماران در حال احداث است.

قنبری ادامه داد: با راه اندازی و تشکیل مجمع خیران سلامت قصد داریم از همت و توان خیران برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی و ارتقای سطح سلامت مردم گام برداریم.

بساطعلی نوری معاون فرماندار روانسر نیز گفت: امیدواریم با هم افزایی بیشتر و بهتر بین خیران و مردم شاهد پیشرفت های بیشتری در امور خیرخواهانه باشیم. رییس شبکه بهداشت و درمان روانسر هم گفت: با راه اندازی مجمع خیران سلامت نیازهای واقعی بخش بهداشت و درمان شهرستان برطرف خواهد شد.

دکتر فریدون نوری افزود: بخش دیالیز و اورژانس شهرستان به حمایت ویژه خیران نیازمند است عثمان نقشبندی نماینده موقوفه مرحومه حمیده خانم رشید اردلان روانسر نیز گفت: این موقوفه 30 هزار متر مربع زمین را برای احداث بیمارستان روانسر اهدا کرده و در سایر مراحل ساخت بیمارستان نیز همکاری و همراهی لازم را خواهد داشت.

در پایان این نشست مجمع خیران سلامت روانسر راه اندازی و آقایان عثمان نقشبندی و طاهر خضری به عنوان رییس و نایب رییس این مجمع معرفی شدند. شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد