جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه "فاقد پلاک" و "پلاک مخدوش" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه "فاقد پلاک" و "پلاک مخدوش" در کرمانشاه

اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه "فاقد پلاک"و "پلاک مخدوش" در کرمانشاه

رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه فاقد پلاک و دارای پلاک مخدوش، از 17 مرداد در سطح جاده‌های استان آغاز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ فضل‌الله شیری اظهار کرد: پلاک وسیله نقلیه معرف مالک آن است که متاسفانه برخی از متخلفان به منظور ممانعت از شناسایی شدن خود در هنگام ارتکاب تخلفات و جرائم به صورت‌های مختلف اقدام به برداشتن، جعل، تغییر در ابعاد و رنگ زمینه، اعداد و ارقام و سایر مشخصات پلاک و یا پوشاندن و تا کردن و ناخوانا کردن آن می‌کنند.

شیری افزود: این عمل جرم است و مصالح امنیتی و ایمنی جامعه ایجاب می‌کند تا نیروی انتظامی به عنوان یک جرم مشهود با آن برخورد کند و بر همین اساس این طرح از 17 مرداد به مدت دو ماه با محوریت پلیس‌راه و همکاری سایر واحدهای انتظامی از جمله پلیس آگاهی، اطلاعات و امنیت و پیشگیری بصورت هماهنگ و با جدیت اجرا خواهد شد.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: از ویژگی‌های خاص این طرح علاوه بر پیگردهای قضائی و انتظامی می‌توان به معرفی متخلفان جهت طی دوره‌های بازآموزی مقررات راهنمایی و رانندگی و نیز معرفی متخلفان جوان به سازمان وظیفه عمومی ناجا جهت بررسی وضعیت خدمت وظیفه اشاره کرد.

این مقام انتظامی خطاب به کسانی که اقدام به دست‌کاری پلاک خود می‌کنند هشدار داد و افزود: سوابق وسیله نقلیه براساس اعداد اصلی و نیز اعداد جعل شده مورد استعلام و بررسی قرار می‌گیرد و راننده باید در برابر سوابق هر دو شماره پاسخگو باشد.