رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح "جنگلانه" در 50 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح "جنگلانه" در 50 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه

اجرای طرح "جنگلانه" در 50 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کرمانشاه

رئیس اداره جنگل و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان کرمانشاه از اجرایی شدن طرح "جنگلانه" در سه شهرستان‌ استان خبر داد.

پرویز کلانتری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه این طرح در سطح استان در سه شهرستان کرمانشاه، گیلانغرب و دالاهو اجرایی شده است، ادامه داد: اظهار علاقه مردم و گروه‌های مردم نهاد این شهرستان‌ها دلیل انتخاب آنها بوده است.

کلانتری با بیان اینکه طرح"جنگلانه" با مشارکت مردم و گروه‌های مردم نهاد به اجرا درآمده است، اظهار کرد: برای اجرای این طرح بذر و نهال به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

رئیس اداره جنگل و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشتر بذرها و نهال‌های کاشته شده از انواع گونه‌های جنگلی بوده‌اند، گفت: بذرهایی مثل بذر بادام، گلابی وحشی و نهال‌هایی مثل بنه، گلابی وحشی، سرو خمره‌ای از انواع گونه‌های کاشته شده در طرح جنگلانه بوده است.

کلانتری با اشاره به اینکه طرح "جنگلانه" در 50 هکتار از عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی استان انجام گرفته، افزود: برنامه نمادین این طرح در شهرستان کرمانشاه و با حضور فرماندار در پارک ظفر شهر کرمانشاه برگزار شد.

وی در ادامه هدف از اجرای طرح جنگلانه در واپسین روزهای پاییز را تلاش برای توسعه گونه‌های جنگلی عنوان و ابراز امیدواری کرد: با اجرایی کردن طرح‌های اینچنینی شاهد نهادینه سازی فرهنگ کاشت نهال و توسعه جنگل‌ها باشیم. توسعه فضای سبز، ایجاد انگیزه در افراد برای مشارکت در توسعه، حفاظت و حراست از عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی و... از اهداف مهم اجرایی شدن این طرح در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور بود که کلانتری به آنها اشاره کرد.