اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ در شبکه زاگرس کرمانشاه

اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ در شبکه زاگرس کرمانشاه

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه از اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ در شبکه زاگرس خبر داد

افشین امیری مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه در جلسه برنامه ریزی برای اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ در استان گفت: طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ امسال از ۳۱ خرداد آغاز شده و تا ۳۱ شهریور ماه ادامه دارد.

امیری با اعلام اینکه موضوع طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ امسال، قرآن. خانواده و آرامش است گفت: علت نامگذاری این طرح به ۱۴۵۴ براساس سالروز نزول قرآن کریم است.او در ادامه تصریح کرد: در این طرح ۶۰ آیه کاربردی مرتبط انتخاب و هر هفته یک موضوع به مخاطبین ارائه می شود و در هفته نهم و همزمان با ماه محرم اختتامیه این طرح در یکی از مراکز صداوسیما برگزار خواهد شد.

امیری همچنین با اشاره به اینکه علاوه برشبکه‌های ملی، ۱۰ شبکه رادیویی و ۳۳ شبکه استانی در پوشش این طرح فعال خواهندبود گفت: اقتصاد مولد. رضایت خدا. اعتدال اقتصادی و علم خدا موضوعات ۴ برنامه ۳۰ دقیقه‌ای در مرکز کرمانشاه است که قرار است از ابتدای این طرح بر روی آنتن برود

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه افزود: سال‌های گذشته تاکید اجرای این طرح  بر تجوید و ترتیل قرآن کریم بود، ولی برنامه های امسال محتوا محور خواهد بود و آیتم برنامه‌ها در هر یک از شبکه‌های استانی مستقل  و مراکز به صورت دلخواه می توانند زنده یا ضبطی را بر روی آنتن ببرند.

در ادامه این جلسه حجه الاسلام احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی نیز با اشارهبه اینکه  اجرای این طرح در استان به عنوان یک ظرفیت خوب است گفت:  بایداز طرفیت خانواده‌های قرآنی که تا کنون معرفی نشده اند استفاده شود

همچنین فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز گفت: اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ظرفیت قابل توجهی در ۵۲۶ کانون فرهنگی مساجداستان دارد که در اجرای این طرح می تواند کمک کند.

او در پایان با اعلام اینکه اداره مطبوعش در زمینه‌های تأمین کتب قرآن کریم برای اجرای این طرح همکاری خواهد کرد افزود: اداره ارشاد اسلامی همچنین میتواند از فضای مجازی و اطلاع رسانی در رسانه‌های مکتوب استان از ظرفیت و پتانسیل تبلیغاتی خود برای برگزاری هر چه پربارتر استفاده نماید.

یادآور می‌شود، شبکه‌های مختلف صدا و سیما از جمله: رادیو قرآن و شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، آموزش ,شبکه های استانی و افق از جمله همراهان شبکه قرآن و معارف سیما در این طرح تابستانی می‌باشند.