سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح پرورش استعدادهای قرآنی در کنگاور - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح پرورش استعدادهای قرآنی در کنگاور

اجرای طرح پرورش استعدادهای قرآنی درکنگاور

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کنگاور از اجرای طرح شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی شهرستان ویژه آقایان در سطح مؤسسات قرآنی خبر داد.

حجت الاسلام علی کریم پوریان روز پنج شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه این طرح برای استعدادهای قرآنی در رشته قرائت قرآن کریم است، گفت: طرح شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی استان ویژه نوجوانان پسر11 الی 15 ساله در رشته قرائت قرآن کریم اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح قرآنی توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کنگاور و با همکاری اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام کریم پوریان یادآور شد: مؤسسات قرآنی شهرستان کنگاور در راستای تربیت قاریان توانمند نوجوان به عنوان پشتوانه‌های آینده این رشته در سطح شهرستان باید با اجرای این طرح نسبت به معرفی و شناسایی این نوجوانان در سطح مؤسسات، مدارس و کلاس‌های مساجد اهتمام ورزیده و اسامی آنان را به این اتحادیه و یا ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها اعلام کنند.

از آنجایی که قاریان مجرب کشور روزی وارد عرصه‎های داوری می‎شوند و یا تحت شرایطی توانایی حضور در عرصه‎های مختلف تلاوت قرآنی را ندارند، استعدادهای درخشان قرآنی در آینده جایگزین مناسبی برای این قاریان خواهند بود.

گفتنی است، این طرح روز پنج شنبه با حضور 28 قاری نوجوان کنگاوری در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در حال برگزاری است.

شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 85 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.