جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

احداث یکی از بزرگترین مجتمع‌های گلخانه‌ای کشور در اسلام آبادغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث یکی از بزرگترین مجتمع‌های گلخانه‌ای کشور در اسلام آبادغرب

احداث یکی از بزرگترین مجتمع‌های گلخانه‌ای کشور در "اسلام آبادغرب"

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از کلنگ زنی یکی از بزرگترین مجتمع های گلخانه ای کشور در شهرستان اسلام آبادغرب در آینده نزدیک خبر داد.

حمیدرضا جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه این مجتمع گلخانه ای در مساحت 25 هکتار در شهرستان اسلام آباد غرب احداث خواهد شد، گفت: اعتبارات مورد نیاز احداث این مجتمع گلخانه ای مصوب شده و آماده پرداخت است و بزودی شاهد کلنگ زنی این مجتمع خواهیم بود.

جهانگیری افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده این مجتمع گلخانه ای  18 ماه بعد از کلنگ زنی به مرحله تولید خواهد رسید.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: این مجتمع در زمان شروع به تولید سالانه 12 هزار تن محصولات گلخانه ای تولید خواهد داشت که عمده تولیدات آن خیار و گوجه فرنگی با رویکرد صادراتی خواهد بود.

جهانگیری این مجتمع گلخانه ای را دارای ویژگیهای خیلی خوبی دانست و گفت: برخی از سالن های این مجتمع سه هکتاری خواهند بود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه بخش جمع آوری آب باران برای این مجتمع گلخانه ای پیش بینی شده است، گفت: این مسئله با توجه به مطرح بودن بحران آب و کمبود منابع آبی از اهمیت زیادی برخوردار است.

جهانگیری با بیان اینکه این مجتمع گلخانه ای با هدف سوق دادن نگاه ها به سوی گلخانه داری احدث خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: احداث این واحد گلخانه ای بتواند در سمت و سو دادن کشاورزان به سوی کشت های گلخانه ای موثر باشد.

جهانگیری در ادامه از تمامی علاقمندان به فعالیت گلخانه ای که زمین و آب کافی در اختیار دارند خواست تا برای دریافت تسهیلات برای توسعه فعالیت های گلخانه ای به جهاد کشاورزی مراجعه کنند.