جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

احداث 1400 هکتار باغ جدید در زمین های شیبدار حاشیه سد سیروان - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث 1400 هکتار باغ جدید در زمین های شیبدار حاشیه سد سیروان

احداث 1400 هکتار باغ جدید در زمین های شیبدار حاشیه سدسیروان

رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: با تخصیص میزان آبی که از امور آب استان از سد داریان درخواست کرده ایم قرار است یک هزار و 400 هکتار باغات جدید آبی در حاشیه سد و رودخانه سیروان احداث شود.

خسرو شهبازی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به پتانسیل بالای پاوه، واگذاری زمین های شیبدار به متقاضیان به منظور توسعه باغات دیم و کشت گیاهان دارویی و گلخانه در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: احداث باغات دیم همچون بادام می تواند برای کشاورزان مثمرثمر باشد و در این زمینه سازمان جهاد کشاورزی به متقاضیان یارانه نهال، کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت با سود 12 و نیم درصد پرداخت می کند.

شهبازی، به ارگانیک بودن محصولات باغی پاوه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه باغداران این شهرستان اصلا و یا بسیار کم از کودهای شیمیایی استفاده می کنند به همین دلیل محصولات باغی این منطقه پاک، سالم و ارگانیک است و مبارزه با آفات بصورت بیولوژیک انجام می شود.

وی اظهار کرد: با احداث باغات جدید، سطح باغات پاوه به بیش از 6 هزار هکتار خواهد رسید که تحول مهمی در راستای ایجاد اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم این شهرستان خواهد بود.

شهرستان پاوه با بیش از 60 هزار نفر جمعیت و بیش از چهار هزار هکتار باغ که حدود 700 هکتار آن دیم است در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد و مهمترین محصولات باغی آن انار و گردو است.