رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

احداث 5 پایگاه ثابت هلال احمر در جاده‌های کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث 5 پایگاه ثابت هلال احمر در جاده‌های کرمانشاه

احداث پایگاه هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: امسال پنج پایگاه جاده‌ای دیگر در محورهای مواصلاتی پرحادثه استان ایجاد خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، عادل شفیعی در جمع خبرنگاران با اشاره به عضویت 165 هزار داوطلب و عضو فعال در جمعیت هلال احمر استان، افزود: از این نظر جزو استان‌های اول کشور است.

وی ادامه داد: در جمعیت هلال احمر کرمانشاه 60 تیم 33 نفره برادران و 30 تیم 33 نفره خواهران فعال هستند و به علاوه یک تیم ایثار 40 نفره هم داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 140 عملیات داشتیم که 80 مورد آن جاده‌ای و 25 مورد کوهستان بوده و در مجموع در این عملیات‌ها به 350 نفر امدادرسانی کردیم.

شفیعی میانگین زمان حضور در صحنه حادثه در سال گذشته را 8 دقیقه و 40 ثانیه در 10 کیلومتر اعلام کرد و از کاهش این زمان به هفت دقیقه و 20 ثانیه در سال جاری خبر داد.

وی در خصوص اولویت‌های کاری هلال احمر در سال جاری نیز گفت: برنامه داریم امسال پنج پایگاه جاده ای در محورهای مواصلاتی پر خطر استان احداث کنیم.

به گفته این مسئول هم اکنون نیز 10 پایگاه جاده‌ای ثابت در محورهای مواصلاتی استان فعال هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تقویت ناوگان امداد و نجات، تجهیز تیم‌های عملیاتی، افزایش تعداد نیروهای آموزش دیده و ... را از جمله دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

شفیعی در خصوص امکانات و تجهیزات هلال احمر استان کرمانشاه نیز یادآوری کرد: اگرچه هیچوقت به حد مطلوب نمی‌رسیم، اما وضعیت خوبی نسبت به سایر استان‌ها داریم.
 
وی گفت: بدنبال خرید آمبولانس و خودرو و افزایش موجودی 22 قلم کالای ضروری انبارها نیز هستیم.