جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اختتامیه مسابقات قرآن کریم کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اختتامیه مسابقات قرآن کریم کرمانشاه

مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و جمعی از فعالان قرآنی استان، امروز(13 شهریور) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد.

حجت الاسلام مجید میرزایی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این مراسم برگزاری اینگونه مسابقات را تلاش در راستای ترویج و نشر قرآن کریم در جامعه عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری اینگونه مسابقات فتح بابی برای قرآنی‌تر شدن فضای جامعه باشد.

میرزایی با تاکید بر اینکه این مسابقات فضای استان را قرآنی کرده ‌است، گفت: باید برای حفظ فضای قرآنی ایجاد شده تلاش کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه مسابقات قرآن را مسابقاتی معنوی برای پیشبرد اخلاق و معنویت دانست و افزود: امید است برگزاری مسابقات قرآنی زمینه ساز الگو گیری اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان از قران کریم باشد.

میرزایی در ادامه با اشاره به وجود پتانسیل‌های قرآنی در استان و وجود نیات قرآنی در بین موقوفات واقفان کرمانشاهی ابراز امیدواری کرد: شاهد توسعه روز به‌روز تعداد موسسات قرآنی در استان باشیم. وی ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی‌های خوب سال‌های آتی شاهد حضور پررنگ‌تر افراد به‌ویژه جوانان و نوجوانان در مسابقات سراسری قرآن کریم باشیم.

میرزایی در ادامه با بیان اینکه در مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه 208 نفر به رقابت با هم پرداختند، گفت: این تعداد شامل 90 نفر از برادران و 118 نفر از خواهران بودند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه امسال مسابقات مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استانی در رشته قرائت با حساسیت خاصی برگزار شد، گفت: بخاطر حساسیت بالا و رقابت تنگاتنگ متسابقین برگزاری مرحله نهایی این دوره از مسابقات در استان به صورت قرنطینه‌ای و با قرائت یک آیه خاص انجام شد.

میرزایی برگزاری محافل انس با قرآن کریم همزمان با اجرای مسابقات در استان را در قرآنی تر شدن فضای استان موثر ارزیابی کرد و افزود: این اقدام مورد استقبال نمازگزاران و متدینین قرار گرفت. میرزایی با بیان اینکه امسال شاهد حضور متسابقینی از همه شهرستان‌ها بودیم، گفت: شهر کرمانشاه با 12 نفر مقام اولی رتبه نخست مسابقات استانی را بدست آورد و پس از آن به ترتیب شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، پاوه، اسلام‌آباد غرب، کنگاور و سنقروکلیایی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در پایان این مراسم چهره‌های برتر مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسرسی قرآن کریم استان کرمانشاه معرفی شدند.

سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، ترتیل قرآن، اذان و دعاخوانی برگزار شد و برگزیدگان این دوره از مسابقات به مرحله کشوی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که در رشت برگزار خواهد شد راه پیدا کردند.