جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص بیش از 1200هکتار از زمین های کشاورزی کنگاور به کشت کلزا - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص بیش از 1200هکتار از زمین های کشاورزی کنگاور به کشت کلزا

اختصاص بیش از 1200هکتار از زمین های کشاورزی کنگاور به کشت کلزا

مدیر جهاد کشاورزی کنگاور گفت: در سال زراعی جاری بالغ بر یک هزار و 276 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته است.

محمود ملکی نسب روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای اجرای طرح توسعه کشت کلزا و به منظور حرکت به سمت خودکفایی در تأمین روغن و کاهش وابستگی به واردات روغن، مدیریت جهاد کشاورزی کنگاور در سال زراعی جاری اقدام های جدی و مؤثری را در این زمینه انجام داده که عملیات کاشت کلزا در سطح هزار و 276 هکتار به پایان رسیده و سطح سبز نیز حدود 100 درصد می باشد.

وی افزود: در این راستا، چهار هزار و 378 کیلوگرم بذر هیبرید فرانسوی و 9 هزار و 367 کیلوگرم بذر اکاپی بین کشاورزان توزیع شده است.

ملکی نسب اضافه کرد: سطح زیرکشت امسال، نسبت به سال قبل حدود 4.5 برابر شده است که پیش بینی می شود از این سطح زیرکشت در صورت رعایت موارد فنی در مرحله داشت و برداشت حدود پنج هزار تن محصول کلزا در شهرستان تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی کنگاور در پایان بیان کرد: توسعه کشت دانه روغنی کلزا به عنوان یکی از اهداف مدیریت جهاد کشاورزی کنگاور در دستور کار قرار دارد.

سالانه بیش از 350 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از 44 هزار هکتار زمین های کشاورزی شهرستان کنگاور تولید می شود. 15 هزار و 50 هکتار از زمین های زراعی شهرستان کنگاور آبی، 27 هزار هکتار دیم و مابقی باغات است.

کنگاور در شرق استان کرمانشاه واقع شده و به عنوان قطب کشاورزی و کلزای استان مطرح است.