رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اختصاص تسهیلات ویژه کشاورزی با سود 12 و نیم درصد به کشاورزان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص تسهیلات ویژه کشاورزی با سود 12 و نیم درصد به کشاورزان

تسهیلات ویژه کشاورزی با سود 12 و نیم درصدبه کشاورزان اختصاص یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه: این تسهیلات با سود ارزان قیمت و با سود 12و نیم درصد به متقاضیان طرحهای کشاورزی پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تسهیلات ویژه برای اجرای طرح‌های بخش کشاورزی به استان اختصاص یافته گفت: این تسهیلات با سود ارزان قیمت و با سود 12و نیم درصد به متقاضیان طرحهای کشاورزی پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، دکتر خسرو شهبازی با بیان اینکه تسهیلات فوق از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای سال 95 به بخش کشاورزی اختصاص یافته افزود: این اعتبارات به صورت متمرکز و در سطح کشور شناور می‌باشد و به منظور توسعه حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

شهبازی خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه و احداث طرح‌هایی شامل احداث گلخانه، اجرای طرح‌های تامین آب و آبیاری جهت بهبود راندمان آبیاری از جمله برقی کردن و تجهیزچاهها، انتقال آب، احداث استخر ذخیره آب و...، طرح‌های زیر بخش شیلات مانند پرورش ماهی در قفس، پرورش ماهیان گرمابی، سردابی، خاویاری، میگو و...، نوسازی و تجهیزات خط تولید محصولات کشاورزی، خدمات مکانیزه کشاورزی در کلیه زیر بخش‌های زراعی، باغی، دامی و... می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در ارائه تسهیلات توسعه گلخانه‌ای و دیگر بخش‌هایی که اشاره شد در استان هیچ محدودیتی نداریم، تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از سیاست‌ها و اولویت‌های ما در بخش کشاورزی توسعه کشت گلخانه ای می‌باشد. وی تولیدات گلخانه‌ای را اقتصادی دانست و تصریح کرد: ایجاد گلخانه ضمن ایجاد بهره‌ وری در تولید و کاهش مصرف آب کشاورزی؛ می‌تواند اشتغال مناسبی نیز برای جوانان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به دنبال داشته باشد.

شهبازی با اشاره به اینکه تسهیلات صندوق توسعه ملی به توسعه صادرات محصولات کشاورزی نیز اختصاص می‌یابد، گفت: این تسهیلات به افرادی که در کار صادرات کشاورزی نیاز به سرمایه در گردش دارند تعلق می‌گیرد.

شهبازی خاطرنشان کرد: سود تسهیلات در بخش صادرات محصولات کشاوری 14 درصد می‌باشد.

شهبازی با بیان اینکه مدت تسهیلات بلند مدت بوده و 84 ماهه می‌باشد تصریح نمود: این مدت شامل 2 سال سود مشارکت، 6 ماه تنفس و 5 سال بازپرداخت است. وی در ادامه افزود: تسهیلات صندوق توسعه ملی تا پایان بهمن ماه امسال فرصت دارد و این تسهیلات به متقاضیانی ارائه می‌شود که تاکنون از تسهیلات این صندوق استفاده نکرده و یا اگر استفاده کرده، تسهیلات قبلی را تصفیه نموده باشند.