جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اختصاص 54 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 54 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان کرمانشاه

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه از اختصاص 54 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علی‌اشرف آزادی با اشاره به جمعیت هشتاد هزار نفری عشایر استان اظهار کرد: سال گذشته و اوایل سالجاری متاسفانه درصدی از دامهای عشایر استان بر اثر مبتلا شدن به بیماری تب برفکی تلف شدند و سرمایه اصلی برخی از خانوارهای عشایر از بین رفت که در جهت حمایت از این خانوارها و جبران بخشی از ضرر و زیان عشایر و حمایت از تولید، با پیگیریهای به عمل آمده مبلغ 54 میلیارد ریال در قالب تسهیلات ارزان قیمت به این امر اختصاص پیدا کرد.

آزادی باابراز خرسندی از اینکه استان کرمانشاه دومین استان در سطح کشور به لحاظ میزان مبلغ اخذ شده می باشد، افزود: تاکنون بیش از 900 خانوار جهت اخذ تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه اولویت پرداخت تسهیلات را داشتن دفترچه عشایری و تعداد تلفات نسبت به تعداد دام خانوارها عنوان کرد و گفت: اختصاص تسهیلات براساس شاخص های حمایتی اولویت دار به عشایر از اواخر خرداد ماه آغاز شده و تاکنون بیش از 49 میلیارد ریال تسهیلات به خانوارهای عشایر ی استان پرداخت شده است.

آزادی افزود: این تسهیلات توسط بانک کشاورزی و با مدت بازپرداخت پنج ساله و با بهره چهار درصد پرداخت می‌شود. به گفته آزادی این استان دارای 14 هزار خانوار عشایری است که یک میلیون و 500 هزار راس دام در اختیار دارند.