جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 940میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 940میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی در استان کرمانشاه

اختصاص 940میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی در استان

نهصد و چهل  میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارتهای ناشی از سیل و سرما و حوادث غیر مترقبه دیگر به استان کرمانشاه اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان گفت:  در جلسه 16 آبان سال جاری هیئت وزیران 2 مصوبه با اعتبار 940 میلیارد ریال در مورد جبران خسارتهای ناشی از سیل و سرمازدگی و حوادث غیر مترقبه دیگر به استانداری کرمانشاه ابلاغ شده است.

اسدالله رازانی افزود: 600 میلیارد ریال از این اعتبارات برای جبران خسارات سرمازدگی به باغات شهرستان سنقر و کلیایی و توسعه آبیاری نوین اختصاص یافته است، 100 میلیارد ریال نیز برای بازسازی تاسیسات زیربنایی، 40 میلیارد ریال کمک بلاعوض برای بازسازی 700 واحد مسکونی روستایی به ازاء هر واحد 5 میلیون تومان، 30 میلیارد ریال برای هزینه های خدمات مدیریت پشتیبانی و نظارت فنی تاسیسات فنی و حدود 20 میلیارد ریال نیز کمک های بلاعوض برای تعمیر و نوسازی مسکن روستایی در نظر گرفته شده است. استاندار کرمانشاه همچنین از اختصاص 153 میلیارد ریال تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی صدمه دیده ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و خشکسالی خبر داد و گفت: نرخ بازپرداخت در مناطق روستایی چهار و در مناطق شهری پنج درصد است.