رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

اخذ گذرنامه را به روزهای نزدیک به اربعین نیندازید - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ گذرنامه را به روزهای نزدیک به اربعین نیندازید

اخذ گذرنامه را به روزهای نزدیک به اربعین نیندازید

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی استان کرمانشاه به مردم توصیه کرد: اخذ گذرنامه را به روزهای نزدیک به اربعین موکول نکنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ بهرام چقازردی در نشستی با خبرنگاران خبرگزاری های استان، با تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهارکرد: با توجه به اینکه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را در پیش داریم، مردم در ارتباط با مسایل دریافت گذرنامه مراجعات بسیاری به دفاتر پلیس +۱۰ دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳ دفتر پلیس +۱۰ در مرکز شهر کرمانشاه و ۲۹ دفتر در کل استان داریم. معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: به منظور رفاه حال مردم شهر کرمانشاه، دو دفتر پلیس +۱۰ را در حوالی میدان آزادی کرمانشاه مستقر کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی این دفاتر از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ و به مناسبت هفته نیروی انتظامی تا ساعت ۱۶ آماده ارایه خدمت به مردم هستند. چقازردی افزود: خدمات پلیس در کلیه این دفاتر یکسان است و هیچ تمایزی بین آنها نیست.

این مقام مسوول در نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: از مردم درخواست داریم برای انجام کارهای خود به ویژه امور مربوط به گذرنامه تنها به یک دفتر خاص مراجعه نکرده که باعث ازدحام شود.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: تاکید ویژه به همشهریان داریم تا فرصت باقی است نسبت به دریافت گذرنامه خود اقدام کنند و کار اخذ گذرنامه و یا تمدید آن را به روزهای واپسین مانده به اربعین موکول نکنند.

وی ادامه داد: در حالت عادی کار صدور گذرنامه بین چهار روز تا حداکثر یک هفته به طول می انجامد.

این مقام مسئول در نیروی انظامی استان کرمانشاه نرخ صدور گذرنامه برای هر نفر را 109 هزار و 50 تومان عنوان کرد. چقازردی تصریح کرد: امسال عبور از مرز بدون داشتن گذرنامه به هیچ وجه برای زوار اربعین حسینی مقدور نخواهد بود.

وی با اشاره به خدمات دیگری که دفاتر پلیس +10 انجام می‌شود، گفت: تعویض و صدور المثنی گواهینامه، تمام امور مربوط به نظام وظیفه، موارد مربوط به صدور مجوز و پروانه کسب، تمام خلافی های مربوط به انواع خودرو، تغییرات یارانه، کارت سوخت، کارت شهری رانندگان تاکسی و ... از جمله خدماتی است که در دفاتر پلیس +10 انجام می‌گیرد.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: از 10 روز آینده خدمات مربوط به تشخیص هویت(سوء پیشینه) نیز در دفاتر پلیس + 10 انجام خواهد گرفت.

وی از مردم خواست شکایات خود از دفاتر پلیس + 10 را با شماره تماس 2182111 و 2182413 و یا 197 اطلاع دهند.