جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه

آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه

شهردار کرمانشاه به بیان آخرین وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه پرداخت و گفت: عملیات اجرایی ۵ تقاطع در شهر کرمانشاه نیز به زودی آغاز می شود.

آرش رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، کوتاه بودن عمر مدیریت شهری را عاملی موثر بر کیفیت نامناسب برنامه‌ها دانست و اظهار داشت: در حال حاضر رکود سنگین در بحث ساخت و ساز داریم.

شهردار کرمانشاه در خصوص بحث تعریض خیابان مدرس توضیح داد: تعریض خیابان مدرس به شیوه مشارکتی پیگیری می‌شود و طی برنامه‌ای بلندمدت خیابان مدرس به پیاده راه تبدیل خواهد شد و این برنامه به صورت خوشبینانه تا ۱۰ سال آینده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدامات برای رفع معضل ترافیک شهری در دو بخش سخت‌افزاری و نرم افزاری در حال انجام است، افزود: در زمان سفر هیئت دولت به استان عملیات اجرایی ۴ تقاطع شروع شد و روز پنجشنبه نیز برای تقاطع پنجم تصمیم‌گیری می‌شود، همچنین طی ۴۸ ساعت گذشته عملیات تقاطع امام حسین(ع) شروع شده است.

مهندس رضایی افزود: به منظور بازسازی و تجهیز مرکز کنترل ترافیک یک و نیم میلیارد هزینه شده که این اقدام در بخش نرم افزاری برای مدیریت ترافیک لحاظ شده است.

وی در خصوص پروژه قطار شهری کرمانشاه گفت: بعضاً برخی افراد عنوان منوریل را برای این پروژه به کار می‌برند در صورتیکه این پروژه مترو سبک و یا قطار سبک شهری است.

طراحی ایستگاه های قطار شهری کرمانشاه انجام شده است مهندس رضایی با ادامه توضیحات افزود: بخش طاقبستان تا میدان آزادی از این پروژه و عرشه‌گذاری آن با جدیت در حال انجام است، ایستگاه‌ها طراحی شده، در قسمت روسطحی ۲۲۰ میلیون دلار خرید خارجی پیش بینی شده است و در قسمت میدان آزادی تا فردوسی جبهه‌ای برای ایجاد تونل مشخص شده و در حال انجام است.

شهردار کرمانشاه بیان کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پروژه قطار سبک شهری کرمانشاه پیش بینی شده است. وی در خصوص معضل ترافیک در شهر کرمانشاه گفت: ۹۳ درصد معابر شهر ما دوطرفه است و اکثر معابر اصلی حکم شریان برای شهر دارند در حالیکه در طرف خیابان خودروها نیز پارک می‌شود و برای رفع این مشکلات باید برنامه ریزی شود و اقداماتی در حال انجام است.

رضایی ترافیک را پدیده‌ای عادتی دانست و افزود: برای رفع مشکل ترافیک، مردم باید محدودیت‌ها را بپذیرند برنامه‌ای اعمال محدودیت به شیوه علمی در شهرداری منطقه یک را داریم.
وی بیان کرد: ادامه حیات با وضعیت فعلی ترافیک شهر برای کرمانشاه ممکن نیست و مسئولان و مردم باید به توافقی برسند و متاسفانه تعارفات و عدم تحمل برخی هزینه‌ها سبب شده تا امکان ارائه خدمات اساسی نباشد.

عملیات ۵ تقاطع به زودی آغاز می شود شهردار کرمانشاه پیرامون پروژه آسفالت معابر کرمانشاه بیان کرد: ۶ واحد آسفالت در سطح مناطق در حال انجام است، تقاطع گلها و ده مجنون در دست پیگیری است و عملیات ۵ تقاطع نیز بزودی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به انجام برنامه‌های فرهنگی در سطح مناطق ۸ گانه کرمانشاه طی روزهای پنجشنبه و جمعه گفت: فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد مسجد محور به اوج خواهد رسید.

رضایی افزود: پروژه قطار شهری در دولت گذشته مطرح شد، مسئولان محلی نقشی دراین راستا نداشتند و در ابتدا مطالعات آن به صورت قطار سبک مصوب شد بعدها تبدیل به مونوریل شد و با توجه به اینکه مسیر علمی درستی نداشت دوباره به حالت قبل یعنی قطار سبک شهری تبدیل شد.

وی با بیان اینکه شهرداری نقشی در کمیسیون ماده ۱۰۰ ندارد، افزود: شهرداری تخلفات ساخت و ساز را به کمیسیون ارجاع می‌دهد و در کمیسیون برای رفع تخلف یا جریمه تصمیم‌گیری می‌شود و جریمه نیز به ردیف پارکینگ می‌رود.

برای تعیین تکلیف وضعیت شهربازی کرمانشاه منتظر اعلام نظر دادگاه هستیم رضایی اصلی‌ترین پروژه فضای سبز شهر کرمانشاه را ایجاد پارک جنگلی سراب قنبر دانست و در این رابطه گفت: زمین این پارک را به مساحت ۱۶۸ هکتار از راه و شهرسازی تحویل گرفتیم طراحی آن شروع شده و استاندار نیز قول‌های مساعدی برای تجهیز آن دادند و بزودی عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

وی در خصوص وضعیت شهربازی کرمانشاه نیز توضیح داد: احداث شهربازی اقدامی لوکس است و باید به صورت مشارکتی انجام شود، شهربازی کرمانشاه به حکم دادگاه مسدود شده و مشکل حقوقی دارد و سرمایه گذاران نیز منتظر اعلام نظر دادگاه و نتیجه هستند.