جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

آخر فروردین 96 زمان ورود نخستین قطار به کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آخر فروردین 96 زمان ورود نخستین قطار به کرمانشاه

آخر فروردین 96 زمان ورود نخستین قطار به کرمانشاه

نشست استاندار با اصحاب رسانه در استانداری کرمانشاه در حال برگزاری است .

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه استاندار کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه بااشاره به اینکه ریل گذاری قطار در کرمانشاه آغاز شده است گفت : 31 فروردین شاهد ورود اولین قطار به کرمانشاه خواهیم بود .

اسدالله رازانی افزود : تا این لحظه ۲۵۰ میلیارد ریال برای اجرای راه اهن کرمانشاه پرداخت شده است و بر اساس قرارهای اولیه تا پایان فروردین ماه قطار وارد کرمانشاه خواهد شد.

وی همچنین از نظر مساعد رییس جمهور برای تصویب موضوع منطقه آزاد قصر شیرین خبر داد . استاندار کرمانشاه افزود : برای ترمیم و تکمیل فاضلاب شهری کرمانشاه بین 500 تا 600 میلیارد نیاز است که این میزان اعتبار به زودی تامین می شود .

رازانی گفت : کارخانه خودرو سازی صحنه در حال حاضر بیش از 80 در صد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود در صورت تامین اعتبار تا پایان سال به بهره برداری برسد .

او بااشاره به اینکه این کارخانه ظرفیت تولید 30 هزار خودرو رادر سال دارد ادامه داد : با اجرای کامل این طرح 500 نفر در این کارخانه مشغول کار می شوند .

استاندار کرمانشاه از پیشرفت فیزیکی 85در صدی طرح سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه خبر دادو گفت : با توجه به اینکه استان کرمانشاه قطب کشاورزی منطقه است و همچنین طرحهای صنعتی فعال در آن ،55 در صد آب طرح به استان کرمانشاه و 45 در صد آن به استان ایلام اختصاص یافته است .

اسدالله رازانی بااشاره به تکمیل طرح سامانه گرمسیری تا پایان سال در استان افزود : این پروژه به طول 465 کیلومتر از شهرستان سرپل‌ذهاب تا استان ایلام است که خاکریزی بدنه سد تا یک‌ماه آینده به پایان می‌رسد و می‌توان آن را آبگیری کرد.

سرچشمه آب مورد نیاز این سامانه از استان کردستان تامین و در استان کرمانشاه متمرکز می شود .