رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

اخطار کتبی به 211 واحد عرضه مرغ زنده در شهر کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

اخطار کتبی به 211 واحد عرضه مرغ زنده در شهر کرمانشاه

اخطار کتبی به 211 واحد عرضه مرغ زنده در شهرکرمانشاه

فرماندار کرمانشاه از تحویل اخطار کتبی به 211 واحد عرضه مرغ زنده در شهر کرمانشاه خبر داد .

فضل الله رنجبر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در شهرستان کرمانشاه، افزود: این ستاد در پی اعتراض شهروندان مبنی بر وجود واحدهای عرضه مرغ زنده و ضرورت تلاش در راستای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان تصمیماتی در جهت پلمب واحدهای عرضه مرغ زنده گرفته است.

رنجبر با اشاره به تصمیمات این ستاد مبنی بر پلمب واحدهای عرضه مرغ زنده افزود: تاکنون به 211 واحد عرضه مرغ زنده در سطح شهر کرمانشاه اخطار کتبی داده شده است.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه در راستای نصب بنر به منظور اطلاع رسانی به عرضه کنندگان مرغ زنده اقدام شده است، افزود: بعد از نصب بنرها صاحبان عرضه مرغ زنده 72 ساعت مهلت دارند نسبت به تعطیلی کار خود اقدام کنند.

رنجبر با بیان اینکه ستاد پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در شهرستان کرمانشاه دستور مقام قضایی را دریافت کرده و هماهنگی لازم به منظور برخورد با متخلفان عرضه مرغ زنده را انجام داده است، افزود: در صورتی بی‌توجهی عرضه کنندگان مرغ زنده، این اماکن به طور کامل تعطیل و نسبت به جمع‌آوری قفسه‌ها و تجهیزات و مرغ های موجود و پلمب کردن آنها اقدام خواهد شد.

رنجبر ادامه داد: از ساعت 9 صبح روز پنج شنبه(هفتم بهمن) برخورد با متخلفان و با اولویت مواردی که اخطار کتبی دریافت کرده‌اند، آغاز خواهد شد. رنجبر در ادامه از همه مردم خواست تا مرغ مورد نیاز خود را از محل‌های دارای پروانه بهداشتی که مرغ بهداشتی پرکنده عرضه می‌کنند خریداری کرده و به هیچ عنوان مرغ زنده نخرند.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: توصیه به نخریدن مرغ زنده توسط شهروندان به دلیل مخاطرات بهداشتی احتمالی عرضه مرغ زنده و مشاهده آنفلوآنزای پرندگان در برخی از نقاط بوده است.

رنجبر در ادامه با اشاره به فعالیت جدی ستاد مقابله با بیماری آنفلوآنزای پرندگان افزود: این ستاد با جدیت تمامی موارد را رصد کرده و هر جایی که مواردی از تلف شدن پرندگان باشد، ورود و بررسی فعال دارد.

رنجبر در پایان از کرمانشاهی‌ها خواست تا هر گونه تلفات پرندگان را به منظور بررسی بیشتر به فرمانداری‌ها، دامپزشکی‌ها و مراکز بهداشت اطلاع داده تا سریعا اقدام لازم در راستای شناسایی احتمالی موارد بیماری انجام شود.