سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ادامه بارندگی ها، رعدوبرق و وزش باد در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ادامه بارندگی ها، رعدوبرق و وزش باد در استان کرمانشاه

رگبار باران و تگرگ، رعدوبرق، و وزش باد در هوای استان کرمانشاه تا فردا دوشنبه 14 فروردین، ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: در ادامه فعالیت سامانه بارشی حاکم بر جو منطقه، امروز یکشنبه 13 و فردا دوشنبه 14 فروردین، هوای استان نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار باران، وزش باد گاهی نسبتا شدید، رعدوبرق و احتمالا رگبار پراکنده تگرگ خواهد بود.

ایرج محمودی گفت: امروز بارش ها بیشتر در نواحی جنوبی و نیمه شرقی استان، و برای امشب هم در نواحی اورامانات نمود بیشتری داشته، در برخی نقاط سبب آبگرفتگی معابر عمومی می شود. ضمنا به علت کاهش تدریجی دمای هوا، فردا دوشنبه 14 فروردین، بارش برف علاوه برارتفاعات، در برخی نقاط سردسیر و گردنه های برف گیر استان، دور از انتظار نیست.

وی، میزان کاهش دمای هوای روزانه استان در روز دوشنبه را حدود 5 و کاهش دمای هوای شبانه را هم حدود 3 تا 4 درجه سانتیگراد اعلام کرد.

محمودی با اشاره به اینکه در روز سه شنبه 15 فروردین مهمترین پدیده های جوی استان، مه صبحگاهی در نواحی سردسیر و کوهستانی، و همچنین رگبار پراکنده پیش بینی می شود افزود: برای روزهای چهارشنبه 16 و پنجشنبه 17 فروردین، به استثناء افزایش دمای هوا، پدیده جوی دیگری برای استان کرمانشاه پیش بینی نمی شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه در پایان به بارش باران در گواور گیلانغرب به میزان 11 میلیمتر به عنوان بیشترین بارندگی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته میزان بارش باران در کرمانشاه 2، روانسر یک و 8 دهم، سرپل ذهاب 2 و 6 دهم، اسلام آبادغرب 3 و 2 دهم، کنگاور 2، سرارود کرمانشاه 2 و 7 دهم، قصرشیرین 6 دهم، سنقر 4، پاوه 4 و 9 دهم، جوانرود 6 و یک دهم، هرسین 6 و 7 دهم، سومار 6 دهم، تازه آباد ثلاث باباجانی 9 و 3 دهم، و ماهیدشت 2 میلیمتر بوده است.