رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

ادرات استان تا یک ماه آینده راه دسترسی استاندارد برای جانبازان و معلولین ایجاد کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

ادرات استان تا یک ماه آینده راه دسترسی استاندارد برای جانبازان و معلولین ایجاد کنند

ادرات استان تا یک ماه آینده راه دسترسی استاندارد برای جانبازان و معلولین ایجادکنند

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: مناسب سازی فضای اداری و اماکن عمومی برای دسترسی آسان معلولین و جانبازان ضروری است.

به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس مجتبی نیک کردار در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان کرمانشاه اظهار کرد: شهرداری یک بودجه فرهنگی چشمگیر دارد و چه کاری بهتر از اینکه با مناسب سازی پارک های سطح شهر زمینه ای را فراهم کنیم تا جانبازان و معلولان همانند دیگر شهروندان از این مجموعه ها استفاده کنند.

 وی با اشاره به اینکه با صرف بودجه اندکی می توان بسیاری از پارک ها را مناسب سازی کرد، گفت: در پارک های منطقه ای و پر رفت و آمد ضرورت ایجاد مسیر دسترسی ویژه و همچنین یک سرویس بهداشتی مخصوص جانبازان و معلولین احساس می شود که این کار بزودی انجام خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه مناسب سازی ادارات استان را یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام عنوان کرد و گفت: ادارات دولتی موظف هستند طی یک ماه آینده راه دسترسی استاندارد برای جانبازان و معلولین در مجموعه هایشان ایجاد کنند و همچنین با اختصاص یک میز خدمت زمینه دسترسی آسان این افراد به بخش های مختلف مدیریتی از طریق تلفن را فراهم کنند.

 نیک کردار اظهار کرد: بانک هایی که در مکان های پرمراجعه قرار دارند نیز باید این مناسب سازی ها را انجام دهند. همچنین از محل بودجه ای که برای تعمیرات مساجد اختصاص یافته، اولویت با مناسب سازی است.

 

 مشاور عالی استاندار نیز در این نشست گفت: این مملکت در اصل متعلق به جانبازانی است که با رشادت و ایثارگری خود آن را حفظ کرده اند و حال تنها به صورت امانت دست مدیران است.

 جعفر همتی اظهارکرد: متأسفانه مسئولین روی ویلچر ننشسته اند تا وضعیت و مشکلات یک جانباز را درک کنند و از نزدیک ببینند یک جانباز قطع نخاع چگونه کارهای روزمره اش را انجام می دهد.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان در ادامه خاطر نشان کرد: اگر مسئولین این مشکلات را از نزدیک لمس کرده باشند در هر پروژه ای سعی خواهند کرد مناسب سازی های لازم را برای دسترسی آسان معلولین و جانبازان انجام دهند.

همتی افزود: متأسفانه شهرداری در برخی پارک ها رمپ های غیر استانداری ایجاد کرده که جانبازان امکان استفاده از آن ها را ندارند. لازم است در این زمینه با کارشناسان بنیاد شهید و بهزیستی هماهنگی داشته باشند تا سازه ها از استاندارد لازم برخوردار باشند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در ادامه از آمادگی مدیریت ارشد استان برای انجام هرگونه همکاری در زمینه روند مناسب سازی خبر داد.