جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

آزادگان گنجینه‌های ارزشمند نظام هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

آزادگان گنجینه‌های ارزشمند نظام هستند

آزادگان گنجینه‌های ارزشمندنظام هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه آزادگان را گنجینه‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.

حجت الاسلام هادی عسگری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با تبریک 26 مرداد سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی افزود: آزادگان نماد ایستادگی و مقاومت ملت هستند و در تمام مدت اسارتشان زیر بار خواری و ذلت نرفتند.

عسگری افزود: آزادگان با صبر و استقامت خود بهترین دوران زندگی خود را در سخت‌ترین شرایط و در اسارت و زیرشکنجه سپری کردند تا در نهایت سرافرازی ایران اسلامی را به ارمغان آوردند و لذا شایسته تکریم هستند.

مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه با تاکید بر اینکه آزادگان در طول مدت اسارتشان نمایندگان ایران اسلامی بودند، گفت: آنان با خصوصیات منحصر به فرد خود معیارها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران را به بهترین شکل ممکن به جهانیان نشان دادند.

وی در ادامه ایثارگری رزمندگان اسلام در زمان اسارتشان را مایه تعجب سازمانهای بین المللی دانست و گفت: آزادگان با همه وجودشان در برابر سختی‌ها و مشکلات دوران اسارت ایستادگی کردند و اجازه ندادند ایران اسلامی ذره‌ای از مواضع خود عقب‌نشینی کند.

عسگری راز صبر و استقامت ایثارگران را در ایمان آنان به خداوند متعال و وعده‌های الهی دانست و گفت: آزادگان با الهام از مکتب تشیع و آموزش صبر و بردباری از حضرت زینب(س)، دوران سخت اسارت را با توکل به خدا سپری کردند و با افتخار به میهن اسلامی بازگشتند.

وی در ادامه پاسداشت آزادگان را ارج نهادن به خوبی‌ها دانست و افزود: ارج نهادن به شهدا، جانبازان و ایثارگران می‌تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه داشته باشد. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در ادامه تعداد آزادگان کل کشور را 42 هزار نفر دانست و گفت: استان کرمانشاه 1727 نفر آزاده دارد.