رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

آزادی 121 زندانی در نیمه نخست امسال از زندان‌های کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

آزادی 121 زندانی در نیمه نخست امسال از زندان‌های کرمانشاه

آزادی 121 زندانی در نیمه نخست امسال از زندان‌های کرمانشاه

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه از آزادی 121 زندانی در نیمه نخست امسال از زندان‌های کرمانشاه با کمک ستاد دیه خبرداد.

بابک ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: با کمک های ستاد مردمی دیه استان کرمانشاه در شش ماهه نخست امسال 121 زندانی شامل 118 مرد و سه زن از زندان‌های استان کرمانشاه آزاد شدند.

وی افزود: از مجموع این زندانیان آزاد شده 16 نفر مربوط به دیه، 77 نفر مربوط به بدهکاری مالی غیرکلاهبرداری، 19 نفر مربوط به مهریه و 9 نفر مربوط به نفقه بودند.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه گفت: کل بدهی این 121 زندانی 144 میلیارد و 362 میلیون ریال بود. ترابی تصریح کرد: از مجموع بدهی این زندانیان 15 میلیارد ریال آن را شکات پرونده ها گذشت کردند و یک میلیارد و 200 میلیون ریال آن از محل اعتبارات ستاد دیه استان، چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد دیه کشور، 15 میلیارد ریال از محل صندوق‌های بیمه‌ای، شش میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و مابقی آن از طریق سایر منابع پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: کمک به بازگشت آبرومندانه یک زندانی جرایم غیرعمد به آغوش جامعه و خانواده کاری بسیار ارزشمند است که هم دارای اجر دنیوی و هم دارای اجر اخروی است، لذا از همه خیرین استان درخواست داریم کمک‌های خود را از ستاد دیه استان دریغ نکنند.