سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

از تجربیات گذشته‌ام برای فینال گرندپری استفاده می‌کنم - نمایش محتوای خبر

 

 

از تجربیات گذشته‌ام برای فینال گرندپری استفاده می‌کنم

از تجربیات گذشته‌ام برای فینال گرندپری استفاده میکنم

کاپیتان کرمانشاهی تیم ملی تکواندو می گوید که اکثر رقبایش در فینال گرند پری را در گذشته شکست داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، تیم ملی تکواندوی ایران در جمع هشت نفر نهایی وزن 80- کیلوگرم دو نماینده دارد که مهدی خدابخشی با قرار گرفتن در صدر این رنکینگ سهمیه المپیک خود را قطعی کرده و مسعود حجی زواره با 255 امتیاز در جایگاه چهارم رنکینگ قرار دارد.

براساس این گزارش، با توجه به مصدومیت خدابخشی در مرحله سوم گرند پری او حضور در فینال را از دست داد زیرا فدراسیون جهانی اعلام کرد که نفرات مصدوم اجازه حضور در فینال گرندپری را ندارند. در این وزن تنها مسعود حجی زواره راهی مکزیک شده است.

او بعد از کسب مدال طلای رقابت های جهانی و بدست آوردن 120 امتیاز صعود درخشانی در رنکینگ داشت. نماینده وزن سوم ایران که اولین حضورش را در فینال گرند پری تجربه می کند در مبارزه اول خود به مصاف دامون سامسوم از انگلیس خواهد رفت و در صورت پیروزی با برنده دیدار مولداوی (نفر اول رنکینگ) و ساحل عاج (نفر هشتم رنکینگ) مبارزه می کند.

مسعود حجی زواره درباره رقابت‌های فینال گرندپری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تقریبا با تمام رقبایم که در فینال گرندپری حضور دارند مبارزه کردم و اکثر آنها را شکست داده ام و شناخت خوبی از آنها دارم. به دلیل حضور در وزن المپیکی من در یک وزن بالاتر مبارزه می‌کنم و کار را کمی برایم سخت کرده است. در اولین دیدارم با حریف انگلیسی مبارزه می کنم که در گرندپری ترکیه او را شکست دادم.

وی ادامه داد: به نظرم رقابت های آسیایی اینچئون که با مدال طلا 40 امتیاز گرفتم استارت خوبی برایم بود و در این یک سال که تا جایگاه چهارم رنکینگ رسیده‌ام آمادگی خوبی داشتم و در یک سال اخیر بهترین نتایج را در دوران قهرمانیم گرفتم.

قهرمان جهان با اشاره به اولین حضورش در فینال گرندپری گفت: این رقابت‌ها به دلیل حضور تنها 8 تن از بهترین های جهان در هر وزن، دشوار خواهد بود. البته من در مسابقاتی مثل جهانی به طلا رسیده ام و تجربه حضور در رقابت های بزرگ را دارم و از تجربیات قبلم برای فینال گرند پری استفاده خواهم کرد.

حجی زواره درباره شرایط هم تیمی هایش خاطرنشان کرد: شرایط بهنام اسبقی سخت است، اما در این چند روزی که من حریف تمرینی او بودم تغییر را در او حس کردم و آمادگی او را دیدم که امیدوارم با کسب مدال طلا سهمیه المپیک در وزن دوم را به دست آورد. سجاد مردانی نیز شرایط خوبی دارد ان شاء الله که با کسب بهترین نتیجه او نیز به سهمیه برسد.

کاپیتان تیم ملی تکواندو در پایان گفت: مهدی خدابخشی به دلیل مصدومیت حضور در رقابت فینال گرند پری را از دست داد و امیدوارم هر چه زودتر سلامتی‌اش را به دست آورد. بین من و خدابخشی هر کدام که به المپیک اعزام می شویم امیدوارم بهترین نتیجه را کسب کنیم.