جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

از سرگیری فعالیت کوله بری از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

از سرگیری فعالیت کوله بری از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین

از سرگیری فعالیت کوله بری از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین

فعالیت کوله بری برای ورود کالاهای خارجی فردا یکشنبه از مرز رسمی پرویزخان شهرستان قصرشیرین از سرگرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرماندار شهرستان قصرشیرین با اعلام این خبر گفت: کوله بران و تاجران فعال از سرگیری فعالیت کوله بری از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرینو صاحبان بار می توانند 75 قلم کالای مجاز از جمله لوازم خانگی، ماشین لباسشویی، اسپیلت (کولر گازی)، یخچال ، لوازم آشپزخانه ، لباس و لوازم کامپیوتری را بدون پرداخت هرگونه عوارض از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین وارد کشور کنند.

فرامرز اکبری افزود: خروج تجمیعی کالا از شهرستان ممنوع است و کوله بران باید کالاهای وارد شده را در مغازه های سطح شهر قصرشیرین به فروش برسانند که با از سرگیری فعالیت کوله بری، شاهد رونق بیش از پیش قصرشیرین خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: هر صاحب بار مجاز است به ازای هر 10 کوله بر، روزانه 200 میلیون ریال کالا وارد قصرشیرین کند ضمن این که به ازای استفاده از کارت مرزنشینی، به دارندگان این کارت که ساکن روستاها هستند نیز باید مبلغ یک میلیون ریال به حساب آن ها واریز کند.

فرماندار شهرستان قصرشیرین با بیان اینکه 300 هزار ریال نیز به عنوان دستمزد به کارگرانی که به حمل کالاهای وارداتی کوله بری اقدام می کنند، پرداخت می شود، تصریح کرد: خرید کالاهای کوله بران برای مصارف شخصی و خصوصی مسافران و گردشگران ممنوعیت ندارد و محدود نیست.

اکبری با دعوت از مردم سراسر کشور برای سفر به قصرشیرین جهت خرید کالاهای کوله بری، بیان کرد: از پیامدهای مثبت رونق کوله بری ، ایجاد شغل برای جوانان بیکار ، رونق اقتصادی منطقه، جنب و جوش بازار و ورود مسافران و گردشگران به این شهرستان مرزی برای خرید اجناس است.

هم اکنون سه هزار و 200 کوله بر در قصرشیرین فعالیت دارند که این افراد گروه بندی شده و روزانه یک گروه از آن ها با به همراه داشتن کارت تردد مرزی برای واردات کالاهای مجاز از طریق مرز رسمی پرویزخان به عراق تردد می کنند.

لازم به ذکر است از فروردین تا پایان مرداد ماه سال گذشته در مجموع سه هزار کوله بر با انجام 30 هزار تردد مرزی در مجموع یک هزار و 483 میلیارد و 800 میلیون ریال کالا از طریق فعالیت کوله بری در مرز پرویزخان ، کالا وارد این شهرستان کرده اند