سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

از سر گرفته شدن توزیع شیر در مدارس استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

از سر گرفته شدن توزیع شیر در مدارس استان کرمانشاه

از سر گرفته شدن توزیع شیر در مدارس استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به توقف چند ماهه توزیع شیر رایگان بین دانش‌آموزان استان، گفت: توزیع شیر بین دانش‌آموزان این استان از هفته گذشته از سر گرفته شده است.

سلیمان محبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برگزاری مراسم توزیع نمادین شیر بین دانش‌آموزان در سال جاری و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: از ابتدای مهر ماه امسال و همزمان با اغاز بازگشایی مدارس چندین وعده شیر رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.

محبی تاکید کرد: از آن زمان تاکنون به دلیل نداشتن نقدینگی توزیع شیر در مدارس استان متوقف شده بود که با ابلاغ اعتبارات و تامین نقدینگی لازم توزیع شیر در مدارس از هفته گذشته از سر گرفته شده است. مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: اعتباری نزدیک به هفت میلیارد تومان برای توزیع شیر در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه قرار گرفته است.

وی با اشاره به توزیع شیر رایگان بین دانش‌آموزان از اول مهر ماه هر سال تا پایان اسفندماه آن سال، افزود: در این مدت باید 70 وعده شیر در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد، به این صورت که هر هفته دو نوبت شیر به دانش‌آموزان داده می‌شود.

محبی ادامه داد: امسال به دلیل وقفه ایجاد شده در توزیع شیر رایگان در مدارس تلاش خواهیم کرد تا توزیع شیر رایگان را تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دهیم. این مسئول با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته شیر رایگان در اختیار دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم شهری نمی‌گرفت، تصریح کرد: امسال مقرر شده شیر رایگان در اختیار تمامی دانش آموزان قرار گیرد. محبی افزود: استان کرمانشاه 325 هزار دانش‌آموز دارد.