جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

از قطره تا دریا - نمایش محتوای صدا

 

 

از قطره تا دریا

Loading the player...

نیاز جوامع به جلوگیری از هرگونه هرج و مرج و بی نظمی، ایجاب می كند كه عده ای به نمایندگی از سوی مردم، اداره امور كشور و تعیین چارچوب اداره آن را بر عهده بگیرند. در كشور های مدعی حكومت مردمی، این عده با حضور مردم و از طرف آنان انتخاب می شوند. درنظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ششم قانون اساسی« امور كشور باید به اتكای آرای عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر اینها، یا از راه همه پرسی در مواردی كه در اصول دیگر این قانون تعیین می گردد .
با توجه به این اصل، در جمهوری اسلامی ایران، اداره حكومت و قانون گذاری در چار چوب اصول قانون اساسی با اداره و نظر ملت تعیین می گردد و برگزاری انتخابات در حقیقت تبلور اراده و خواست مردم می باشد.

29 اردیبهشت 96 دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور برگزار می شود با توجه به اهمیت موضوع انتخابات و نیاز به اطلاع رسانی درست و دقیق آن  برنامه ی " از قطره تا دریا " از این مرکز  تهیه و تولید می شود این برنامه با بخش های مختلفی همچون متن ، گزارش، کارشناسی ، پیشخوان خبر ، باغ کاغذی ، داستانک و .... 

این برنامه به موضوعاتی همچون انتخاب و اهمیت آن ، ضرورت مشارکت ، تصمیم گیری به موقع و .... می پردازد.

تاریخ تولید: زمستان 95

تهیه کننده و نویسنده : جلال قربانی

گوینده : رویا صنعتی

گزارشگر : زهرا اعظمی

ویراستار : ندا بیاتی