جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

از نقاط ضعف "چماق" درست نکنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

از نقاط ضعف "چماق" درست نکنیم

از نقاط ضعف "چماق" درست نکنیم

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ارتباط با رسانه‌ها را اولویت کار پلیس عنوان کرد و گفت: تعاملات ما باید بگونه‌ای باشد که نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را مرتفع کنیم، نه اینکه تنها نکات منفی را گرفته و از آن چماقی برای کوبیدن بر سر هم درست کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، منوچهر امان اللهی در نشست خبری امروز (20 مرداد) به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ارتباط و تعامل با رسانه را از اولویت‌های اصلی انتظامی استان عنوان کرد و افزود: قطعا نقش رسانه و تاثیر آن بر حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی برکسی پوشیده نیست و در همین راستا تعامل با رسانه همواره در اولویت‌های کاری ما قرار داشته است.

وی بر صداقت و دقت در انعکاس اخبار تاکید کرد و افزود: همه باید در همه حوزه‌ها از بیان مسائلی که بر اساس ظن و گمان است پرهیز کنیم و بیش از همه این خبرنگاران هستند که باید به این مهم توجه داشته باشند.

امان اللهی با بیان اینکه انتقاد سازنده به ارتقا و توسعه فعالیت‌ها کمک می‌کند، گفت: از انتقاد استقبال می‌کنیم، اما انتقادی سازنده خواهد بود که اولا با نیت بیان مشکلات و با درنظر گرفتن حقایق و مصالح جامعه بوده و دیگر اینکه هدف آن یافتن راهکار حل آن مشکل باشد.

وی به سختی‌های کار پلیس در استان اشاره کرد و افزود: قطعا بافت فرهنگی، قومی و قبیله‌ای و تنوع مذهبی از طرفی و وجود مرز و مشکلات کشور همسایه از سوی دیگر دشواری‌هایی برای کار انتظامی در استان به همراه دارد.

امان اللهی اظهار کرد: علی‌رغم این مشکلات ما تمام توان خود را برای برقراری نظم و امنیت به کار گرفته‌ایم و قطعا از همکاری رسانه‌ها در زمینه اصلاح مشکلات استقبال می‌کنیم.

وی اظهار کرد: همه باید با یک اراده جمعی در کنار هم کار کنیم تا نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف را اصلاح کنیم، نه اینکه نکات منفی و نکات ضعف را چماقی کرده و بر سر هم بکوبیم.

امان اللهی به روند کاهشی سرقت طی سالهای اخیر نیز اشاره کرد و افزود: در سال جاری در بحث سرقت‌های مهم یازده درصد، سرقت مغازه 34 درصد، سرقت منزل 23 درصد، سرقت به عنف 50 درصد و سرقت موتورسیکلت 20 درصد کاهش داشته‌ایم.

وی اظهار کرد: این کاهش آمار سرقت در حالیست که ما در سال جاری در زمینه انواع سرقت‌ها 23 درصد افزایش کشف داشته‌‎ایم. امان اللهی خاطرنشان کرد: در حالی که روند کاهشی جرائم را داریم، اما باز هم همین مقدار جرائم برای ما ناخوشایند است و باید بیش از این کاهش یابد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه مبارزه با کالای قاچاق را از دیگر اولویت‌های پلیس در سال جاری عنوان کرد و افزود: در سال جاری 80 درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق داشته‌ایم و به لحاظ ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده 180 درصد رشد داشته‌اند.

وی در پایان از همه اهالی رسانه خواست تا به انتظامی استان در جهت بهتر عمل کردن به وظایفشان کمک کنند.

سرهنگ محمدرضا آمویی معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه نیز در این مراسم رسانه‌ها را چشمان بینا و بصیر جامعه عنوان کرد و افزود: قطعا رسانه‌ها در تحولات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی نقش مهمی برعهده دارند.

وی تصریح کرد: خواسته پلیس از اهالی رسانه این است که اخبار و واقعیات جامعه را به دور از جنجال و شایعات بیان کنند. آمویی تاکید کرد: رسانه‌ها در کنار بحث ارسال اخبار باید آرامش و وفاق ملی را هم در اخبار خود لحاظ کنند.

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه بحث آموزش و هدایت افکار عمومی را هم از دیگر رسالت‌های رسانه عنوان کرد و افزود: قطعا رسانه‌ها با آموزش های خود نقش مهمی در ارتقا فرهنگ جامعه دارند. وی با بیان اینکه همواره تعامل و ارتباط با رسانه در دستور کار انتظامی استان قرار داشته است گفت: از ابتدای سال جاری به منظور تعامل بیشتر نشست‌های مشترکی با اصحاب رسانه صورت گرفته و از ادامه و ارتقا این تعامل استقبال می‌کنیم