سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

آسان‌ترین و منطقی‌ترین راه حل معضل بیکاری، توسعه گردشگری است - نمایش محتوای خبر

 

 

آسان‌ترین و منطقی‌ترین راه حل معضل بیکاری، توسعه گردشگری است

آسان‌ترین و منطقی‌ترین راه حل معضل بیکاری،توسعه گردشگری است

یک فعال حوزه گردشگری گفت: آسان‌ترین و منطقی‌ترین راه برای حل معضل بیکاری، توسعه گردشگری است.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر رضا نیسانی در همایش چالش های توسعه اقتصاد گردشگری که امروز(24 مرداد) در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: ایرانی که تخت‌جمشید، میدان نقش جهان و تاق بستان را دارد، چرا باید در حوزه گردشگری به این حال و روز بیفتد که هر وقت به این آثار سر می‌زنیم حتی یک نفر توریست خارجی را هم نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: گذر از توسعه نیافتگی به توسعه یافتگی بستگی به انسانهای آن جامعه دارد. نیسانی تصریح کرد: تاق بستان آیینه تمدن بشری است، اما اگر همین الان بلند شویم و به آنجا برویم، می بینیم که حتی یک گردشگر خارجی هم ندارد، درحالیکه برای دیدن مسجد ایاصوفیه ترکیه، گردشگران از ماه‌ها قبل بلیط رزرو می‌کنند.

مدیر نیروی انسانی MGM هتل آمریکا (بزرگترین مجموعه هتل‌های جهان) اظهارکرد: تا زمانی که فکر می‌کنیم اگر بتوانیم جیب مشتریانمان را بیشتر خالی کنیم، موفق‌تر هستیم، به هیچ جایی نخواهیم رسید.

وی تاکید کرد: گردشگر جذب کردن زیرساخت و امکانات می خواهد و همین که بگوییم ما تاق بستان و تخت جمشید را داریم، اصلا کافی نیست. نیسانی خاطرنشان کرد: در قرن 21 بزرگترین صنعت، صنعت گردشگری است، چراکه انسان در این قرن بیشتر از هر زمان دیگری دچار استرس می شود و به سفارش روانشناسان باید مدام به مرخصی برود و وقتی هم به مرخصی می رود، قاعدتا راهی سفر خواهد شد و در این بین گردشگری بیش از هر زمان دیگری رونق می یابد.

وی خاطرنشان کرد: آمار می گوید به ازای ورود هر سه توریست می توان یک شغل ایجاد کرد، لذا آسان ترین و منطقی ترین راه برای حل معضل بیکاری در همین استان کرمانشاه، توسعه گردشگری است.