جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

استاندارد سازی 75 درصد جایگاه‌های CNG کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندارد سازی 75 درصد جایگاه‌های CNG کرمانشاه

استاندارد سازی 75 درصدجایگاه‌های CNG کرمانشاه

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از استانداردسازی بیش از 75 درصد جایگاه‌های سوخت CNG استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه محمودرضا نیازی بهره‌مندی از گاز CNG را از جمله سیاست‌ها و برنامه‌های دولت برای کاهش مصرف بنزین و کنترل آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: بدون شک بهره‌مندی از این نعمت خدادادی و جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی در جایگاه‌های عرضه سوخت CNG نیازمند بازرسی دوره‌ای و مستمر از این جایگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: در این راستا و به‌منظور حفظ ایمنی و سلامت مردم، نظارت و بازرسی بر جایگاه‌های CNG از ابتدای امسال در استان کرمانشاه آغاز شد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به وجود 72جایگاهCNG دارای مجوز فعالیت در استان، گفت: از ابتدای امسال روند بازرسی و استانداردسازی 56 جایگاه آغاز شد که از این تعداد 34 جایگاه توانستند تاییدیه استاندارد دریافت کنند و 22 جایگاه نیز در حال رفع نواقص اعلام شده از سوی شرکت‌های بازرسی هستند.

نیازی افزود: بازرسی از 9 جایگاه دیگر عرضه سوخت CNG نیز در برنامه بازرسی قرار دارد و به زودی مراحل استانداردسازی این جایگاه‌ها نیز انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: تعداد هفت جایگاه عرضه سوخت CNG دیگر نیز مطابق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان به علت مشکلات فنی و مالی غیرفعالند که مقرر شد در صورت بهره‌برداری، مراتب جهت بازرسی و طی مراحل استانداردسازی به این اداره کل اعلام شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که هر کدام از این جایگاه‌ها نتوانند تاییدیه استاندارد دریافت کنند، به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناگوار علاوه بر قطع انشعاب این جایگاه‌ها از طریق مراجع قانونی نیز علیه آنها اقدام خواهد شد.

نیازی با اشاره به وجود ذخایر عظیم و شبکه گسترده گاز طبیعی در کشور، گفت: آلاینده نبودن و سازگاری گاز طبیعی با محیط زیست باعث شده کشور در موقعیت ویژه‌ای برای گسترش و نیز استفاده از این منبع انرژی در صنعت حمل و نقل قرار گیرد و با توجه به اینکه جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی، فرصت بی‌بدیلی برای استفاده از منابع عظیم گازی کشور هستند، اهمیت استانداردسازی و بررسی صحت عملکرد این جایگاه‌ها بیش از پیش نمایان می‌شود.