رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

استاندارد شدن 52 مرکز اقامتی استان کرمانشاه تا پیش از نوروز 94 - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندارد شدن 52 مرکز اقامتی استان کرمانشاه تا پیش از نوروز 94

مراکز اقامتی استان

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان کرمانشاه از استانداردسازی 52 مرکز اقامتی و گردشگری استان تا پیش از فرارسیدن تعطیلات نوروزی سال آینده، خبر داد.

محمدرضا ستایش فر  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به استاندارد شدن 12 مرکز اقامتی استان، افزود: کار ساماندهی و استانداردسازی 40 مرکز دیگر در دست اجراست که تا پیش از نوروز 94 به پایان می رسد.

وی اظهار کرد: کار استاندارد آماده سازی مراکزی چون هتل ها، مهمانپذیرها و هتل آپارتمان های استان از بهمن امسال برای اسکان مهمانان نوروزی آغاز شده است.
وی با بیان این که استانداردسازی مراکز پذیرایی بین راهی نیز در دستور کار است، گفت: طرح استانداردسازی این مراکز دیرتر ابلاغ شده است به همین دلیل از 46 مراکز پذیرایی بین راهی استان کرمانشاه، تاکنون 10 مرکز استانداردسازی شده و تلاش می کنیم سایر مراکز را تا نوروز ساماندهی و آماده کنیم.
ستایش فر با اشاره به طرح تشدید نظارت بر اماکن اقامتی، مراکز پذیرایی بین راهی و دفاتر خدمات مسافری که از نیمه بهمن امسال آغاز شده است، افزود: گرچه کار نظارت در همه ماه های سال انجام می شود اما در ایام نوروز و تابستان با توجه به حجم بالای مسافران، شدت بیشتری پیدا می کند.
وی از مهمانان نوروزی و شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلفات احتمالی در ایام نوروز، به ستاد رسیدگی به شکایات سفرهای نوروزی مراجعه یا مراتب را از راه شماره تماس 09629 اطلاع دهند.
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه از آماده سازی حدود 2 هزار کلاس درس و 10 خوابگاه دانشجویی در سطح استان برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد.
استان کرمانشاه در نوروز امسال پذیرای یک میلیون و 400 هزار گردشگر از جمله هفت هزار نفر افراد سایر کشورها بودند.
در نوروز 93 و از میان حدود چهار هزار اثر تاریخی ثبت شده استان کرمانشاه، محوطه های طاق بستان، بیستون و غار قوری قلعه بیشترین بازدید کننده ها را داشتند.