سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

استان کرمانشاه دنیای ظرفیت های اقتصادی است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان کرمانشاه دنیای ظرفیت های اقتصادی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه دنیای ظرفیت های اقتصادی است و در بسیاری از زمینه ها استعدادی های ویژه و منحصر به فردی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات و مسائل زنان کارآفرین استان، با اشاره به موفقیت ها و فعالیت های زنان استان در عرصه های مختلف کاری اظهار کرد: امروز دیگر مسئله جنسیتی برای کارها در جامعه نباید مورد توجه باشد، بلکه آن موضوعی که مهم و تاثیرگذار است تلاش برای آبادانی و کمک به رونق اقتصادی و تولید از سوی زنان و مردان است. رحیمی زنان استان در عرصه های کارآفرینی را زنانی با شرف، عزت و تلاشگر برای ساختن جامعه ای توسعه گرا عنوان کرد و گفت: زنان استان همواره در عرصه های مختلف فعالیت و تلاش و کارآفرینی خوش درخشیده اند و در این عرصه دستاوردهای ارزشمندی به یادگار گذاشته و خواهند گذاشت.

وی بیان داشت: در هر جامعه ای تنها یک درصد از افراد آن جامعه به سمت کارآفرینی روی می آورند که در نهایت 10 درصد از این یک درصد جرات و قدرت در عرصه کارآفرینی را پیدا می کند و چنین افرادی مخاطره پذیر و ریسک پذیر برای کمک به زیرساخت های اقتصادی جامعه خودشان هستند. این مقام ارشد استان ادامه داد: افرادی که در حوزه کارآفرینی وارد می شوند قدرت، جرات، تصمیم گیری صحیح، همت و تلاش خودشان را مد نظر دارند و چشمی به کمک ها از اطراف خود ندارند.

رحیمی تصریح کرد: همه افراد به ویژه جوانان باید قدرت و لذت یادگیری خود را افزایش دهند و پول و درآمدی که از طریق قدرت یادگیری به دست می آید برای فرد خلاق خیلی ارزش و لذت دارد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در استانداری کرمانشاه برای استفاده از ظرفیت های موجود و کمک به کارآفرینان اظهار کرد: استان کرمانشاه دنیای ظرفیت های اقتصادی است و با توجه به این پتانسیل ها و ظرفیت های لازم اصلاً قابل پذیرش نیست که این استان دارای بیکاری بالا در سطح کشور باشد.

رحیمی به برخی از اقدامات در حوزه کارآفرینی در استان اشاره کرد و گفت: در یکی از همین روستاهای استان از سه هزار متر مربع زمین در تولید انگور 180 میلیون تومان درآمد حاصل شده و برای اجرای اینگونه کارها فضا و شرایط لازم در استان مهیا است، لذا باید توجه داشت که تمام نقاط استان برای تولید و اشتغالزایی دارای پتانسیل و ظرفیت ویژه است. وی تصریح کرد: کرمانشاه در طول سال های گذشته افراد کارآفرین و خلاق افراد زیادی تحویل جامعه داده که این افراد پرورش یافته زنان غیرتمند و باشرف کرمانشاهی هستند. وی تلاش برای تحول، پویایی و رشد اقتصادی جامعه را نیازمند داشتن افراد خوش فکر و ریسک پذیر عنوان کرد و گفت: همه وظیفه داریم که در جهت تحول و پویایی جامعه برای کمک به رشد اقتصادی و تولید جدیت و تلاش داشته باشیم.

وی از مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری خواست که برنامه های کاری خود را برای حمایت از زنان کارآفرین گسترش دهند و از توسعه کارآفرینی در حوزه زنان بیش از پیش حمایت و پشتیبانی کنند. رحیمی از مهمترین کارها و برنامه ها در استان را تلاش برای اشتغالزایی جوانان عنوان کرد و گفت: هیچ کاری برای ما از کمک به ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری لذت بخش تر نیست، لذا هر کاری بتوانیم در این زمینه انجام خواهیم داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: استان کرمانشاه در بسیاری از زمینه ها به ویژه تولید زیتون، توسعه باغات، کشاورزی و گلیم بافی و فرش بافی استعدادهای ویژه ای دارد که ما در استان برنامه های های خود را در این راستا تدوین و اجرایی کرده ایم.

وی همچنین با اشاره به آمادگی صداوسیما مرکز کرمانشاه برای پخش فعالیت ها و برنامه های مربوط به کارآرفرینان در استان گفت: افراد کارآفرین به ویژه زنان کارآفرین در استان با بیان موفقیت ها و توفیقات خود، زمینه های لازم را برای ایجاد انگیزه نزد دیگر زنان و دختران جامعه ایجاد خواهند کرد، لذا یکی از راه های توسعه کارآفرینی شناساندن افراد کارآفرین در استان است که خوشبختانه طبق هماهنگی انجام شده، صداوسیما مرکز کرمانشاه دارای آمادگی لازم در این زمینه است .

وی در پایان خطاب به حاضرین جلسه گفت: مطمئن باشید که دولت و مجموعه مدیریتی در استان کرمانشاه برای کمک به کارآفرینان با اعطای تسهیلات و ... دریغ نخواهند کرد و ما در استان کرمانشاه با تمام توان از کارآفرینان حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.