رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

استفاده از داروهای نیروزا از آسیب‌های جدی ورزش در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از داروهای نیروزا از آسیب‌های جدی ورزش در کرمانشاه

استفاده از داروهای نیروزا از آسیب‌های جدی ورزش در کرمانشاه

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: استفاده از داروهای نیروزا از آسیب‌های جدی ورزش در کرمانشاه است.

مجتبی جوهری در حاشیه مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه علوم پزشکی و پلیس در خصوص برخورد ویژه با عرضه داروهای نیروزا در استان، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: یکی از اصلی ترین آسیب‌هایی که به ورزش ما وارد شده بحث استفاده از داروهای نیروزاست که می طلبد با عزمی جدی تر به مقابله با آن بپردازیم.

وی ادامه داد: در استان کرمانشاه به دلیل استقبال جوانان از ورزش، باشگاه های خصوصی بسیاری هستند که عمدتا در حوزه پرورش اندام فعالیت دارند و این شرایط موقعیتی برای افراد سودجو بوجود آورده که به عرضه داروهای نیروزا بپردازند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: متاسفانه افرادسودجو با این اقدامات آینده ورزشکاران پراستعداد این دیار را به تباهی می کشانند، بگونه ای که تاکنون بارها شاهد بوده ایم چه صدمات جسمی و جانی جبران ناپذیری به ورزشکاران آینده‌دار این استان وارد شده است.

جوهری تصریح کرد: عدم حضور کارشناسان و متخصصان علم تغذیه در باشگاه های ورزشی باعث شده که مربیان بدون هیچ دانشی به تجویز این داروها برای ورزشکاران بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: عوارض استفاده از این داروهای نیروزا تاحدی است که پس از طی دوران مصرف چنان شرایطی به ورزشکار تحمیل می شود که ناچار است برای تسکین دردهای خود به مواد مخدر پناه ببرد و این یعنی نابودی نسل ورزشکاران این دیار.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: از سوی دیگر این مواد نیروزا و مکمل های ورزشی عمدتا از طریق قاچاق وارد کشور و استان شده و معمولا فاقد استانداردهای بهداشتی هستند.

جوهری تصریح کرد:تمامی این موارد ایجاب می کرد که به عنوان متولی حوزه ورزش استان همراه با دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت استان و نیروی انتظامی به عنوان متولی امنیت استان به این موضوع ورودی جدی داشته باشیم که در نهایت منجر به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک شد.

وی تاکید کرد: هدف اصلی از انعقاد این تفاهم نامه مشترک عزم جدی برای مقابله با عرضه این داروهای نیروزا در سطح استان است.