جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

استقبال گردشگران نوروزی از تکیه بیگلربیگی و تکیه معاون الملک - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال گردشگران نوروزی از تکیه بیگلربیگی و تکیه معاون الملک

استقبال گردشگران نوروزی ازتکیه بیگلربیگی و تکیه معاون الملک

مدیر موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از بازدید بیش از 6300 گردشگر و مسافر نوروزی از تکیه بیگلربیگی خبرداد.

اکرم طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: از ابتدای تعطیلات نوروز 95 تا پایان آن مجموعا 6309 گردشگر و مسافر نوروزی از مجموعه تاریخی تکیه بیگلربیگی بازدید کرده‌اند.

وی از استقبال قابل توجه و چشمگیر گردشگران و میهمانان نوروزی از تنها موزه پارینه سنگی خاورمیانه واقع در مجموعه تکیه بیگلربیگی شهر کرمانشاه خبر داد.

طهماسبی اظهارکرد: در این موزه آثار متنوعی از دوران پارینه سنگی، میان سنگی و نوسنگی از اقصی نقاط کشور نگهداری می‌شود.

مدیر موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: همچنین در این موزه پارینه سنگی، مولاژ انسان نئاندرتال برای بازدید علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: در تکیه بیگلربیگی، موزه خط و کتابت نیز دایر است که پذیرای علاقمندان و گردشگران می‌باشد.

مدیر موزه‌های استان کرمانشاه نرخ بلیط ورودی مجموعه تکیه بیگلربیگی را 2500 تومان برای گردشگران داخلی عنوان کرد.

همچنین مدیر پایگاه میراث فرهنگی تکیه معاون الملک گفت: تکیه معاون‌الملک در نوروز امسال پذیرای قریب به هشت هزار گردشگر و مسافر نوروزی بود.

علیرضا برشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: از ابتدای تعطیلات نوروز 95 تا پایان روز سیزدهم فروردین مجموعا هفت هزار و 931 نفر از مجموعه تاریخی فرهنگی تکیه معاون الملک بازدید کردند.

وی افزود: مجموعه تکیه معاون‌الملک از جمله آثار تاریخی شناخته شده شهر کرمانشاه برای گردشگران است که در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی تکیه معاون‌الملک اظهارکرد: بلیط ورودی این مجموعه برای گردشگران داخلی 2500 تومان است.

برشاهی با بیان اینکه بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی تنها مختص به ایام نوروز نیست، گفت: درب کلیه موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کرمانشاه در تمامی طول سال به روی گردشگران و مسافرین باز است.

گفتنی است: تکیه معاون الملک از جمله آثار زیبا و باشکوه است که از دوره قاجاریه در کرمانشاه به یادگار مانده است. این بنای تاریخی در بافت قدیم شهر کرمانشاه در خیابان شهید «حدادعادل» واقع شده است. تکیه معاون الملک در سال ۱۲۸۰ توسط حسن معيني ملقب به معاون الملك بنا شده و در آن زمان در این تکیه مراسم مذهبی برگزار می‌شده است.